Żegnamy Abdulcadira Gabeire Farah z Fundacji dla Somalii

Z ogromnym smutkiem informujemy, że w tragicznych okolicznościach zginął Abdulcadir Gabeire Farah, prezes Fundacji dla Somalii, były członek Zarządu Grupy Zagranica.

W poniedziałek 21 września doszło do zamachu w Mogadiszu, stolicy Somalii. Abdulcadir Gabeire Farah wraz z innym obywatelem Polski był w tym czasie w okolicach kompleksu rządowego, gdzie doszło do zamachu terrorystycznego, w wyniku którego Abdulcadir doznał śmiertelnych obrażeń. Pracownicy Fundacji będący w stolicy Somalii poinformowali nas, że Abdulcadir 22 września został pochowany w Mogadiszu.

Zapamiętamy Abdulcadira jako osobę wyjątkowo otwartą, szukającą porozumienia i współpracy, motywującą innych do działań na rzecz wspólnego dobra - zarówno w Polsce, jak i w Somalii. Jednym z jego marzeń było, by Somalia stała się bezpiecznym i dostatnim krajem, dlatego też z ogromnym zaangażowaniem realizował misję swojej organizacji, pozyskując do tego licznych sojuszników i przyjaciół. Aktywnie wspierał również działania Grupy Zagranica na rzecz lepszej pomocy rozwojowej.

Szczególne kondolencje przekazujemy Rodzinie, Przyjaciołom oraz Współpracownikom Abdulcadira z Fundacji dla Somalii.


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć