Zapraszamy na drugi warsztat Global Justice Morning dla dzieci w Szczecinie [ZDJĘCIA]

Gorąco zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat oraz ich rodziców, babcie i dziadków na drugi darmowy warsztat edukacyjny Polskiej Zielonej Sieci o świecie pod nazwą Global Justice Morning dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat, połączony z projekcją ciekawego filmu dla dorosłych.

KTO: dzieci w wieku 6-10 lat
KIEDY: 22 października (niedziela) g. 12-14
GDZIE: Muzeum Narodowe w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3, Szczecin

Podczas warsztatu dzieci zapoznają się z mapą świata, różnicami pomiędzy poszczególnymi kontynentami i sposobem życia ich mieszkańców. Jak wygląda zwykły dzień dzieci z różnych stron świata: jakie mają obowiązki, marzenia, jak wygląda ich szkoła, gdzie mieszkają? W co bawią się ich rówieśniczki i rówieśnicy w Azji czy Afryce? Jakie mają zwyczaje? Czy coś ich trapi? Czym się różnimy, a w czym jesteśmy podobni. Porozmawiamy też o tym, czym jest szacunek, wolność i rozwój. Nie zabraknie niespodzianek i pełnych atrakcji zabaw.

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie mailowe, podając imię i wiek dziecka, na adres milena@globalnepoludnie.pl. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Mamy 20 miejsc.

W tym samym czasie dorośli pijąc dobrą kawę lub herbatę z kawiarni Fika w Muzeum, będą mogli obejrzeć film „Living On One Dollar”, opowiadający o eksperymencie amerykańskich studentów, którzy wyjechali do Gwatemali, by zamieszkać w małej wiosce i żyć tak, jak ich sąsiedzi, za dolara dziennie.

Mieszkańcy wioski są bardzo pracowici, a jednak życie ich nie rozpieszcza. Gospodarują pieniędzmi o wiele mądrzej niż niejeden mieszkaniec bogatego, rozwiniętego kraju. Muszą mądrze planować wszystkie wydatki i oszczędności, bo przy tak skromnych budżetach każdy dolar się liczy. Kiedy żyje się na krawędzi, nieprzewidziane sytuacje np. opłacenie lekarza i leków podczas choroby dziecka, są o wiele bardziej dotkliwe.

Zdjęcia z wydarzenia:

Global Justice Morning 2 w Szczecinie - warsztat dla dzieci

Pierwszy warsztat Global Justice Morning odbył się w Szczecinie 25 marca 2017 r. Tutaj można obejrzeć zdjęcia. Ale również w innych miastach organizowaliśmy podobne wydarzenia. W Szczecinie dzieci na koniec zajęć stworzyły swoje własne, idealne państwo. Wybrały jego położenie, nazwę, walutę, ustrój, rząd, główne kierunki rozwoju gospodarki itd. We Wrocławiu zakończono Global Justice Morning wyjściem na spacer z przyrodnikiem szlakiem wędrownych roślin. W Łodzi rodzice z dziećmi stworzyli zabawki enchoque i worry dolls, a zakończyli poranek planszówkami z Korei, Chin, Ghany i Liberii. Również tam i w Rzeszowie wykorzystano metodę edukacyjną w postaci teatrzyku kamishibai. Dzieci degustowały kokosa, mango, ananasa, cukier cynamonowy. W Lublinie dzieci poznały rówieśników z Kurdystanu, którzy opowiedzieli o swoim kraju, a także o podobieństwach i różnicach między życiem tam i w Polsce.

Serdecznie zapraszamy!
Polska Zielona Sieć i Muzeum Narodowe w Szczecinie


Biorąc udział w wydarzeniu wyrażają Państwo zgodę na dokumentację fotograficzną, która będzie udostępniona w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej.

Wydarzenie jest częścią kampanii Polskiej Zielonej Sieci “Rozwój? Nie szkodzi. Kampania edukacyjna na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju skierowana do młodzieży, studentów i osób dorosłych.” współfinansowanej w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Kampania jest częścią 3-letniego przedsięwzięcia „Sprawdzamy Inwestycje dla Rozwoju“, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć