Wystawy fotograficzne Akcji dla Globalnego Południa

Zapraszamy do zapoznania się z wystawami prezentującymi negatywny wpływ działalności przemysłu wydobywczego na życie ludzi w krajach Globalnej Północy, a także naszą działalność w ramach współpracy rozwojowej.

Wystawa “Dramatyczny wpływ zmian klimatu i przemysłu wydobywczego na kraje Globalnego Południa" pokazuje problem uchodźców klimatycznych, łamania praw człowieka przez koncerny energetyczne oraz związek tych zjawisk z konfliktami zbrojnymi.Wystawa "Era Miedzi" to opowieść o Zambii i Kopalni Miedzi Mopani oraz wpływie sprywatyzowanego sektora wydobycia miedzi na sytuację gospodarczą, środowiskową i społeczną Zambii, w tym zaangażowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego czyli pieniędzy europejskich podatników.

Wystawa "Afryka w potrzebie - co my tam robimy?" to zdjęcia dokumentujące działania Polskiej Zielonej Sieci, Polskiej Akcji Humanitarnej, Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu" i Fundacji Simba Friends w Afryce.

Wystawa "Życie w Ghanie" z 2006 to specjalnie wyselekcjonowane zdjęcia obrazujące piękne, choć niełatwe życie Ghanijczyków. Zdjęcia prezentują m.in. to, jak mieszka się w Ghanie, jak pracuje i spędza czas wolny, jak wyglądają zabawy dzieci oraz nauka w szkole.


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć