Wyślij szpiega do fabryki butów - Prześwietl firmy obuwnicze!

Spójrz w dół. Czy wiesz jak powstały Twoje buty? W jakich warunkach pracuje się przy ich produkcji? Za co tak naprawdę płacisz i kto na tym korzysta? Nasze koleżanki i koledzy z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie chcą to sprawdzić i zebrać twarde dane w miejscach produkcji obuwia. Ale potrzebują naszego wsparcia!

Jeśli Twoje buty są skórzane to ich produkcja zaczęła się w garbarni, najprawdopodobniej w Azji, np. w Indiach gdzie przy przetwarzaniu skóry często pracują dzieci, które zamiast chodzić do szkoły pracują i mieszkają w garbarniach, przez kilkanaście godzin dziennie czyszczą, garbują i suszą skóry. Brodzą w trujących chemikaliach, które powodują alergie, choroby skórne, raka. Większość swoich niskich zarobków wysyłają rodzinie.

Życie pracowników i pracownic garbarni i fabryk obuwia może wyglądać inaczej. Firmy obuwnicze mają na to realny wpływ, ale ponieważ nikt nie domaga się informacji o przestrzeganiu praw pracowniczych w fabrykach i dbałości o życie i zdrowie zatrudnianych ludzi, często ignorują prawo i niebezpieczne warunki pracy.

Musimy z tym walczyć! Trzeba zapytać firmy, o to w jakich warunkach produkowane są buty, które na co dzień nosimy. Trzeba sprzeciwić się wyzyskowi pracowników i łamaniu prawa.

Wyślij szpiega do fabryki butów i prześwietl firmy obuwnicze! Chcesz wiedzieć co kupujesz? Wejdź na polakpotrafi.pl i pomóż zdobyć te informacje! Sprawdź jakie ciekawe nagrody przewidziane są dla darczyńców: ekologiczne torby, portfele, skarpetki, kawy fairtrade, książki i inne!Akcja Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć