Współczesna pomoc humanitarna i rozwojowa, Toruń 12-20.12.2007

Starając się przyczynić do tworzenia społeczeństwa otwartego i pomagającego, oraz przybliżyć problemy z jakimi spotykają się na co dzień mieszkańcy Południowego Sudanu Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej organizuje w dniach od 12 do 20 grudnia br. wystawę zdjęć oraz wykład połączony z panelem dyskusyjnym poświęcony problematyce rozwojowej tego regionu.

Sudan jest nie tylko największym państwem w Afryce, lecz także jednym z najbardziej dotkniętych wojnami domowymi krajem na świecie. Miliony jego mieszkańców cierpią z powodu wojny, chorób, głodu i skrajnego ubóstwa. W celu przybliżenia oraz zapoznania się z problemami milionów ludzi w dalekiej Afryce zapraszamy do Torunia na:

• WYSTAWĘ ZDJĘĆ, autorstwa Urszuli i Adama Świerczyńskich stanowiącą ilustrację życia mieszkańców z Południowego Sudanu, którą oglądać będzie można w dniach 12 – 20 grudnia br. w holu głównym Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ul. Gagarina 15,

• WYKŁAD Urszuli Świerczyńskiej z Organizacji Narodów Zjednoczonych pt: „ Czy warto wracać? Wyzwania procesu reintegracji powracających po wojnie uchodźców i wysiedleńców w Południowym Sudanie”, który odbędzie się o godzinie 18.00, na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu , ul. Gagarina 15, Aula A. Wykładowi towarzyszył będzie pokaz slajdów z Południowego Sudanu.

• PANEL DYSKUSYJNY z udziałem zaproszonych gości oraz publiczności pt: „Jak pomagać? Współczesna pomoc humanitarna i rozwojowa”. W dyskusji udział wezmą:

- Urszula Świerczyńska – Organizacja Narodów Zjednoczonych, pracownik Światowego Programu Żywieniowego (Word Ford Programe)

- dr Michał Balcerzak – Katedra Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Dyskusję poprowadzą: Joanna Lewandowska i Małgorzata Radkowska z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny!!

Dokumenty do pobrania:


Galeria:

Plakat Plakat
 
Ulotka Ulotka
 
 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć