Wspieramy aktywistów walczących o Dolinę Valbony w Albanii

Każdy, kto planował kiedyś wyjazd turystyczny do Albanii, z pewnością dowiedział się o wspaniałych Alpach Albańskich i bajkowej Dolinie rzeki Valbony znajdującej się na północy Albanii. W 2018 roku współpracowaliśmy z albańską organizacją TOKA (The Organization to Conserve the Albanian Alps), która działa w tym regionie m.in. monitorując rozwój małych elektrowni wodnych na tych cennych przyrodniczo terenach. Jednym z celów działania TOKA jest obrona Doliny Valbony przed tego typu ingerencją.

Wraz z partnerami People in Need Slovakia, CEE Bankwatch Network, Towards Sustainability Association Hungary, oraz TOKA wypracowaliśmy model wspierania lokalnych społeczności, które chcą aktywnie uczestniczyć w procesach decyzyjnych dotyczących inwestycji na ich terenach.

W wyniku projektu powstał m.in. krótki przewodnik po dobrych praktykach związanych z budowaniem potencjału do skutecznego działania lokalnych grup. Projekt został dofinansowany ze środków Visegrad Fund.

VIsegrad FUnd

VIsegrad FUnd

Dokumenty do pobrania:


Galeria:

Field trip with TOKA activists Field trip with TOKA activists
 
Dolina Valbony 1 Dolina Valbony 1
 
Dolina Valbony 2 Dolina Valbony 2
 
Dolina Valbony 3 Dolina Valbony 3
 
Dolina Valbony 4 Dolina Valbony 4
 
Dolina Valbony 5 Dolina Valbony 5
 
Dolina Valbony 6 Dolina Valbony 6
 
Final project meeting in Bratislava Final project meeting in Bratislava
 
VIsegrad FUnd VIsegrad FUnd
 
 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć