Wsparcie techniczne i mikropożyczki - 2008

W ramach aktywizacji kobiet i młodzieży z obszaru Tafi-Vakpo-Todzi w tym roku organizujemy szkolenia z małej przedsiębiorczości dla 50 osób. Po zakończeniu treningu jego uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie na najlepsze pomysły generujące dodatkowe źródła dochodu. Wybranych zostanie 15 projektów, które otrzymają jednorazową pomoc rzeczową o wartości 100 dol. oraz wsparcie wolontariusza Akcji dla Globalnego Południa.

Dodatkowo przewidujemy zakup rowerów i uruchomienie ze środków własnych mikropożyczek na rozwój własnej działalności gospodarczej.

Działanie jest współfinansowane z Programu Polska Pomoc 2008. Osoby chcące wesprzeć finansowo tą inicjatywę proszone są o kontakt z Robertem Cyglickim – robertc (at)globalsouth.eu

Z ostatniej chwili :)

Uruchomiliśmy pierwszą mikropożyczkę w wysokości 300 dol. na wsparcie projektu niewielkiej hodowli tilapi w estuarium jeziora Volta. Do końca tego roku jej 30% trafi do kolejnego przedsiębiorcy. 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć