Wschód – Południe: różne spojrzenia, wspólna wizja

Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie poświecone prawom kobiet we współpracy rozwojowej pt. Wschód – Południe: różne spojrzenia, wspólna wizja, które odbędzie się 13 Maja (czwartek), 18:30 w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, ul. Nowy Świat 63, Warszawa.

Na zachętę dodać należy, że udział w spotkaniu potwierdził poseł Andrzej Halicki - Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych, oraz Beta Bublewicz - Posłanka na sejm z PO.

Spotkaniu towarzyszyć będą 2 wystawy fotograficzne:

Goście:

Moderatorem spotkania będzie Adam Leszczyński (Gazeta Wyborcza)

Ponad 2 miliardy ludzi na świecie żyje poniżej granicy ubóstwa. 70% z nich to kobiety. Kobiety z Południa i Wschodu mają podobne problemy i coraz częściej organizują się w obronie swoich praw.

Chcesz dowiedzieć się jak kobiety wspierają kobiety w krajach rozwijających się?

Chcesz zapytać o sytuację w obozach dla uchodźców w Tanzanii, o prawa kobiet w konfliktach zbrojnych na przykładzie Gruzji?

Polska, jako kraj Unii Europejskiej podjęła szereg zobowiązań na rzeczy pomocy kobietom w krajach rozwijających się. Jak je realizujemy? Czy przyczyniamy się do zmniejszenia nierówności płci?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas spotkania organizowanego przez Koalicję KARAT, One World Action oraz Polską Akcja Humanitarną.

Spotkanie jest częścią projektu Connect! realizowanego przez Koalicję KARAT i One World Action i jest współfinansowane przez Unię Europejską, Fundację im. Stefana Batorego oraz Fundację FILIA.Dodaj komentarz — zapraszamy do dyskusji!

 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć