Wezwij rząd RPA do potępienia przemocy seksualnej

W Republice Południowej Afryki gwałci się lesbijki aby "pomóc im wyleczyć sie z ich błędnej orientacji". Ofiarami padają najczęściej kobiety czarne, żyjące w ubóstwie i zepchnięte na margines społeczny.

Obecnie afrykańscy aktywiści z narażeniem życia protestują przeciwko brutalnym praktykom chcąc zmusić władze do podjęcia zdecydowanych działań.

Aby wesprzeć obrońców praw człowieka w RPA organizacja AVAZ zachęca do podpisania apelu.

Podpisując petycję i TY możesz przyłączyć się do wezwania rządu Republiki Południowej Afryki do potępienia okrutnych praktyk, zapewnienia natychmiastowego egzekwowania prawa, edukacji publicznej oraz ochrony zarówno zgwałconych jak i narażonych kobiet.

http://www.avaaz.org/en/stop_correc...

Rekordowe statystyki ujawniają, że "gwałty edukacyjne" są codzienną praktyką w RPA, mimo że kraj ten jako pierwszy konstytucyjnie ustanowił prawo zakazujące dyskryminacji na tle seksualnym. "Gwałt korekcyjny" jest oparty na fałszywym założeniu, że można "nawrócić lesbijki na orientację heteroseksulaną" poprzez zmuszenie ich do odbycia stosunku z mężczyzną. Rząd RPA nie tylko nie chce uznać tych haniebnych czynów za przestępstwo nienawiści twierdząc, że w tych przypadkach motyw nie ma znaczenia, ale również nie wprowadził do tej pory odpowiednich sankcji.

RPA jest światową "stolicą gwałtu". 1/4 kobiet w tym kraju zostaje zgwałcona przed ukończeniem 16 roku życia. Statystycznie istnieje większe prawdopodobieństwo, że dziewczynka tutaj urodzona zostanie zgwałcona niż nauczy się czytać.

Przyczyn dla których gwałty są codziennością RPA jest wiele:

Globalny protest przeciwko tego rodzaju praktykom może nakłonić rząd RPA do podjęcia zdecydowanych kroków w celu obrony podstawowych praw człowieka. Presja międzynarodowej opinii publicznej zmusiła w 2010 roku prezydenta RPA Zumę do potępienia aresztowania pary gejów w Malawi oraz przyczyniła się do zniesienia przez władze Ugandy prawa, które skazywało homoseksualistów na karę śmierci.

Twój głos ma znaczenie. Podpisując petycję mozesz pomóc innym żyć bez strachu o swoją godność i życie.


Komentarze (zapraszamy do dyskusji):

kasik / 29 marca 2011

Nagminne w srodowisku ludzkim, a zwlaszcza polskim jest narzekanie, ubolewanie, ale niestety towarzyszy temu brak reakcji fizycznej.Nie mozna sie godzic z takim stanem rzeczy w RPA. To po prostu leglna zbrodnia.Obudzmy sie z tej spiaczki,otworzmy oczy, rozejrzyjmy sie dookola i pomozmy innym .Tym razem potrzebuja nas okrotnie traktowane czarne kobiety.Moga, poki co ,tak naprawde liczyc tylko na nas.W ich kraju na zrozumienie innej orientacji, a tolerancja w ty kierunku, to przszly wiek...Pozdrawiam wszystkie wrazliwe kobiety.


Dodaj komentarz — zapraszamy do dyskusji!

 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć