Warsztaty Sprawiedliwego Handlu w Wiosce Afrykańskiej

Zapraszamy na warsztaty Sprawiedliwego Handlu w Wiosce Afrykańskiej Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu".

Kiedy: 21 maja, środa; godz. 17-19.00

Gdzie: Wioska Afrykańska, ul. Tyniecka 39

Część warsztatów będzie stanowić specjalna, symulacyjna gra handlowa a także możliwość porozmawiania o Sprawiedliwym Handlu z młodymi osobami z Ghany!!

Po warsztatach: Ognisko i podsumowanie Festiwalu Fairtrade. Proszę zabrać chleb, kiełbaski i inne produkty.

Plan Warsztatów:

17:00 Start, przywitanie gości, krótkie wprowadzenie
17:15 Start gry
18:00 Koniec gry
18:00-18:40 Podsumowanie gry, oraz omówienie mechanizmów działania Sprawiedliwego handlu
18:40-19:00 Głos z Południa, uczestnicy z Ghany
19:00-... Podsumowanie Festiwalu Fairtrade

Gra Handlowa:

Nasz świat jest podzielony: Kraje rozwinięte jak USA, Japonia bądź członkowie Unii Europejskiej mają o wiele wyższy standard życia niż mieszkańcy krajów z Ameryki Łacińskiej, Afryki czy Azji. Różnica w tych poziomach nawet się powiększa, a światowy system gospodarczy jest jednym z głównych czynników, który na to wpływa.

Gra ma na celu ukazanie w jaki sposób światowy handel działa: kto na nim zyskuje, a kto traci. Dzięki odpowiedniemu prowadzeniu gra może ukazać złożoność relacji pomiędzy krajami oraz to co może we współczesnym świecie je determinować. Czas gry od 60 do 90 minut łącznie z wyjaśnieniem

Wszystkich chętnych zapraszamy na warsztaty i ognisko. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 maja na adres beata.kunc@gmail.com


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć