Warsztat Global Justice Morning dla dzieci w Szczecinie [ZDJĘCIA]

Gorąco zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 10 lat oraz ich rodziców, babcie i dziadków na pierwszy tego typu w Szczecinie darmowy warsztat o świecie dla dzieci połączony z projekcją filmu dla dorosłych. Warsztat odbędzie się 25. marca w godzinach 11-13, w Szczecińskim Inkubatorze Kultury, przy Al. Wojska Polskiego 90. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie na adres milena@globalnepoludnie.pl [o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń].


Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć w galerii pod wpisem.

Pijąc dobrą kawę, będą mogli Państwo obejrzeć film „Living On One Dollar” – będzie to pierwszy pokaz w Polsce! Film opowiada o eksperymencie amerykańskich studentów, którzy wyjechali do Gwatemali, by zamieszkać w małej wiosce i żyć tak, jak ich sąsiedzi, za dolara dziennie. Okazało się, że żeby przeżyć w takich warunkach trzeba być bardzo dobrym strategiem. Jak wyglądało ich codzienne życie, co zrobili za upragnioną mikropożyczkę i jak pomagali im sąsiedzi, a przede wszystkim jak zmieniło się ich podejście do problemu biedy? To wszystko wyjaśni się w trakcie projekcji.

W tym samym czasie Wasze dzieci dowiedzą się ciekawych rzeczy o świecie pod opieką doświadczonych edukatorów z Malinowych Marzeń. W co bawią się ich rówieśnicy i rówieśniczki w Azji oraz Afryce? Jakie mają ciekawe zwyczaje? Czy coś ich trapi? Spróbujemy też wspólnie stworzyć idealne miejsce do życia, oraz porozmawiamy o tym, co to jest szacunek, wolność i rozwój. Nie zabraknie niespodzianek i pełnych muzyki zabaw.

Serdecznie zapraszamy!
Ola i Milena z Polskiej Zielonej Sieci
oraz Kasia i Tomek z Malinowych Marzeń


Zdjęcia z wydarzenia w Szczecinie:

Global Justice Morning w Szczecinie - warsztat dla dzieci


Biorąc udział w wydarzeniu wyrażają Państwo zgodę na dokumentację fotograficzną, która będzie udostępniona w mediach społecznościowych oraz wśród wszystkich uczestników.

Wydarzenie jest częścią kampanii Polskiej Zielonej Sieci “Rozwój? Nie szkodzi. Kampania edukacyjna na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju skierowana do młodzieży, studentów i osób dorosłych.” współfinansowanej w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Kampania jest częścią 3-letniego przedsięwzięcia „Sprawdzamy Inwestycje dla Rozwoju“, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć