Warszawa. Szkolenie: „Wolontariusz i pracownik w krajach globalnego Południa”

ASSIST-IN zaprasza na szkolenie osoby zainteresowane tematyką pomocy humanitarnej i współpracy rozwojowej, w szczególności młodych wolontariuszy poszukujących możliwości dalszego rozwoju. Zajęcia odbędą się 20 maja 2008 w Warszawie. Koszt szkolenia wynosi 30 zł.

Polski pracownik w kraju globalnego Południa, czyli mowa będzie o pracownikach i wolontariuszach projektów rozwojowych i humanitarnych. Coraz częściej pojawia się możliwość pracy bądź wolontariatu w krajach globalnego Południa. Praca, która jest wyzwaniem wielu, możliwością nielicznych - czy jest pracą dla każdego? Sytuacja pracowników humanitarnych oraz pracowników projektów rozwojowych, ich realia pracy, trudności oraz wyzwania wymagają dobrego i kompleksowego przygotowania. Co znaczy być takim pracownikiem i jak rozpocząć swoje zaangażowanie? Jeśli chcesz się dowiedzieć przyjdź na szkolenie.

Tematy, które zostaną rozwinięte w trakcie szkolenia to: 1) Podstawowe pojęcia z obszaru pomocy i współpracy z krajami globalnego Południa. 2) Motywacja do pracy w krajach globalnego Południa. 3) Możliwe drogi rozwoju i zaangażowania. 4) Trudności, wyzwania. 5) Kluczowe kompetencje pracowników - osobowościowe, techniczne, międzykulturowe i inne.

Szkolenie odbędzie się we wtorek 20 maja w Warszawie w godzinach od 13.00 do18.00.

O dokładnym miejscy poinformujemy osoby zakwalifikowane na szkolenie.

W celu zgłoszenia się na szkolenie prosimy wypełnić formularz oraz przesłać go na adres Kordian.Kochanowicz@assist-in.com do dnia 13 maja 2008. Osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane 14 maja.

Liczba miejsc jest ograniczona, o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt szkolenia wynosi 30 złotych (opłata za salę, materiały, kawę, herbatę).


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć