WYSTAWA EDUKACYJNA "ERA MIEDZI"

WYSTAWA ERA MIEDZI - opowieść o tym, jak pieniądze europejskich podatników wydawane są w Zambii.

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI)– główna instytucja finansowa Unii Europejskiej – udziela pożyczek w wielu krajach świata. Bank jest zobligowany, aby poprzez inwestycje udzielać pomocy krajom, w których prowadzi swą działalność, mobilizować ich potencjał, pomagać im zmniejszać skutki ubóstwa i przyczyniać się do rozwoju ich gospodarek.

Jednak opowieść o pożyczce udzielonej przez EBI Kopalni Miedzi Mopani w Zambii to opowieść o dużej międzynarodowej firmie, której działania wspierane publicznymi pieniędzmi z EBI doprowadziły do zniszczenia środowiska i pogorszenia warunków życia miejscowej ludności, a odkryte oszustwa podatkowe osłabiły rozwój całej Zambii.

Wystawa składa się z 6 plansz zawierających zdjęcia z Zambii, okolic Kopalni Miedzi Mopani oraz informacje dotyczące wpływu sprywatyzowanego sektora wydobycia miedzi na sytuację gospodarczą, środowiskową i społeczną Zambii, oraz zaangażowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego czyli pieniędzy europejskich podatników.

Jeżeli podoba się Wam ta wystawa, i chcielibyście ją pokazać w Waszych miastach – z największą ochotą będziemy współpracować! Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z nami pod adresem email ola@globalnepoludnie.pl


Galeria:

Era miedzi 1 Era miedzi 1
 
Era miedzi 2 Era miedzi 2
 
Era miedzi 3 Era miedzi 3
 
Era miedzi 4 Era miedzi 4
 
Era miedzi 5 Era miedzi 5
 
Era miedzi 6 Era miedzi 6
 

 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć