Unikatowe muzyczno-duchowe tournee hinduskich ’swamich’ w Polsce.

Już w dniach 1-9 listopada mieszkańcy Szczecina, Warszawy, Koszalina, Piły i Gdańska będą mieli unikalną okazję zobaczyć i usłyszeć muzykujących Swamich czyli mistrzów duchownych, którzy odwiedzą Polskę i zaprezentują starożytne, hinduskie pieśni religijne, a także przeprowadzą warsztaty z jogi i filozofii indyjskiej.

Dwóch Swamich, którzy po raz pierwszy ruszyli w muzyczno-duchowe tournee w 2007 roku, dając w różnych krajach 45 koncertów i prowadząc odosobnienia z jogą i medytacją, postanowili dzielić się swoją pasją śpiewania tradycyjnych, religijnych pieśni hinduistycznych (bhajany, mantry, kirtany) oraz wiedzą, aby dzięki temu pomóc finansowo 450 dzieciom uczęszczającym do założonej przez duchownych szkoły, w której podopieczni otrzymują nie tylko edukację, ale również posiłki.

Ubiegłoroczny dochód z koncertów, wykładów został w całości przeznaczony na szkołę, dzięki czemu udało się utworzyć dwie dodatkowe klasy uczniów.

Bilety na wszystkie poniżej wymienione koncerty kosztują 30 zł, w Warszawie 40 zł.

Plan tournee:

Szczecin

Wykłady oraz medytacje odbędą się w Szkole Jogi, ul. Krasińskiego 10/11 w dniach 01. oraz 08.11.2010.

Koncert klasycznych bhajan i mantr: 02.11. we Free Blues Club, godz. 20.00.

09.11 w Willi Lentza, g.18.30.

Koszalin

03.11 Koncert , ul. Batalionów Chłopskich 14, godz. 18.00.

Piła

04.11. Koncert w Restauracji ATMAN, g.18.00.

Gdańsk

05.11. Koncert w Klubie Winda, g. 18.00.

Warszawa

06.11. Koncert, g. 18.00, oraz 07.11 Wykład , g. 16.00, Ośrodek Hatha Jogi przy ul.Świętokrzyskiej 31/33a.

Więcej informacji odnośnie trasy, tematów wykładów, opłat udziela szkoła jogi ananda:

http://www.anandajoga.pl/kontakt.htm

Dodatkowe informacje na temat Swamich:

Swami Gurusharanananda: doskonałe połączenie ascety i naukowca. Swój trening od wczesnych lat dziecięcych przechodził pod przewodnictwem Swojego Guru Swamiego Kedarnath ( znakomitego ucznia Sri Anandamayi Ma). Jest mistrzem jogicznych asan i od swoich młodych lat zdobył również wiele światowych umiejętności, jest między innymi magistrem filozofii oraz doktorem w interpretacji Upaniszad . Ekspert Wedyjskiej Astrologii ( Jyotish ) i wielu naturalny metod terapii. Spędza swój czas na medytacjach oraz różnych dyscyplinach duchowych używając swoich talentów w służbie dla swojego Guru oraz Ashramu.

Swami Mangalananda: Amerykanin, który przybył do Indii w 1973 otrzymując inicjacje bezpośrednio od Sri Anandamayi Ma, żyjąc od tego czasu jako mnich w Jej Ashramach w USA oraz Indiach. Od 2001 roku na stale mieszaka w Ashramie w Omkareshwar w Centralnych Indiach gdzie spędza swój czas na medytacjach oraz praktykach jogicznych.

Autor dwóch książek oraz wielu artykułów na tematy duchowe wydawanych w USA oraz Indiach.


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć