Turniej piłkarski w Kiberze - przez sport do pokoju

Turniej piłkarski – 7th Amani Kibera Peace&Education Soccer Tournament – odbył się w dniach 26-29. listopada 2014 r. Wzięły w nim udział 52 drużyny piłkarskie damskie i męskie z Kibery oraz zaproszone z całego kraju. W sumie w turnieju wzięło udział 780 uczestników z kategorii wiekowych poniżej 13 lat, 13-16 lat, poniżej 20 lat.

Uczestnicy wzięli udział w 4 sesjach warsztatowych dotyczących zagadnień konfliktów międzyplemiennych i zdrowia reprodukcyjnego. 29. listopada, w dniu finału odbywanego na stadionie Woodley playground czynne było specjalnie zaaranżowane ambulatorium, w którym zainteresowanych przyjmowali nieodpłatnie lekarze z organizacji Shining Hope for Communities.

Finał uatrakcyjniły zorganizowane przez Amani Kibera z własnych środków wybory Miss Kibera. Zwyciężczyni wyborów Koffia Olamba została mianowana Ambasadorką Pokoju Amani Kibera i współpracuje z Amani Kibera uczestnicząc w akcjach edukacyjnych prowadzonych w szkołach w Kiberze.

Zapraszamy do przeglądania zdjęć z wydarzenia, dostępnych w galerii.

Do obsługi finałowego dnia turnieju wypożyczono krzesła i namioty oraz system nagłośnieniowy, zakupiono: apteczkę, nagrody, 41 piłek, akcesoria sędziowskie. Dla 6 sędziów turnieju zapewniono drobne wynagrodzenie. Dla uczestników zapewnione zostało wyżywienie w trakcie trwania turnieju.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali również certyfikaty udziału, a 2 zwycięskie męskie i żeńskie drużyny z każdej kategorii wiekowej otrzymały pamiątkowe statuetki. Na potrzeby turnieju został również wyprodukowany baner promocyjny. W organizacji turnieju pomagała wolontariuszka PZS.

Szacuje się, że turniej mogło obejrzeć w sumie ponad 10 000 widzów. Był on również szeroko opisywany w kenijskich mediach (np. http://www.sautiyamtaa.com/news-art...) oraz ukazał się materiał w kenijskiej telewizji. Polska Pomoc był jedynym oficjalnym sponsorem turnieju w 2014 r.


Projekt współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć