The Age of Stupid

15 marca br. miała miejsce wszechświatowa premiera filmu The Age of Stupid. Była to szczególna premiera z uwagi na samą tematykę filmu ale także na to jak wydarzenie zostało zaplanowane i zrealizowane.

20 marca (dziś) premiera w całej Wielkiej Brytanii.

The Age of Stupid

Akcja filmu ma miejsce w przyszłości, w 2055 roku. Grający główną rolę Pete Postlethwaite, żyjący w świecie zdewastowanym zmianami klimatu, ogląda obrazy z naszych czasów zastanawiając się dlaczego nie zostały podjęte działania przeciwko postępującym zmianom klimatu, kiedy była taka możliwość.

Niestety nie widziałem prapremiery filmu, choć miałem taką okazję w Poznaniu, w trakcie Konferencji klimatycznej COP14. Byłem wówczas zbyt zajęty wspólną kampanią Oxfam i PZS.

Jednak Akcja dla Globalnego Południa PZS stara się ten film sprowadzić do Polski!

Dzięki wsparciu naszych kolegów, dokonaliśmy tłumaczenia filmu, które zostanie uwzględnione na płycie DVD, która ma ukazać się (mamy nadzieję) niedługo.

Najnowszy trailer filmuKomentarze (zapraszamy do dyskusji):

Bolka / 20 grudnia 2009

widziałam film w Czile, poruszający i dający do myślenia. Liczę że dotarł do Polski bo zależy mi na przedstawieniu go znajomym i rodzicom.
Gorąco polecam i liczę że dzięki tamim filmom mozem y coś osiągnąc i zmienić.

Dominik / 21 grudnia 2009

Dotarł do Polski. Choć pokazów nie było zbyt wiele, sporą część wykonaliśmy my na trasie tratwy: http://dlaklimatu.pl/Tratwa-dla-klimatu


Dodaj komentarz — zapraszamy do dyskusji!

 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć