"Szkolne Safari" Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego (MTO) oraz Simba Friends

Byłeś już na safari w Kenii? Nie? Dlaczego? Za drogo? Za daleko? A może niebezpiecznie? Jeżeli chcesz, my zabierzemy Cię na egzotyczną wyprawę z całą klasą, a nawet całą szkołą. "Szkolne Safari" to plan podróży edukacyjnej, w jaką Małopolskie Towarzystwo Oświatowe (MTO) oraz Simba Friends zabiorą około 10 tys. dzieci ze szkół podstawowych.

Na stronie internetowej www.szkolnesafari.pl są publikowane zbiory zajęć lekcyjnych dotyczące edukacji globalnej. Lekcje te są przygotowane przez polskich nauczycieli i testowane w szkołach. Uczniowie znajdą tam również kolorowy zeszyt ćwiczeń. Dodatkowo umieszczone są filmy i zdjęcia zrobione przez naszych współpracowników w Kenii, posłuchać można również afrykańskich piosenek przygotowanych przez uczniów w Kenii dla swoich rówieśników w Polsce.

Od 3 listopada 2007 wszystkie materiały będzie można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej www.szkolnesafari.pl.

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli z całej Polski.

„Projekt jest współfinansowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2007 r”.

Źródło: Vastmans B., Szkolne Safari, wiadomości.ngo.pl


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć