Szkolenie dla aktywistów kampanii "Kupuj odpowiedzialnie"

Zespół kampanii ”Kupuj odpowiedzialnie” Polskiej Zielonej Sieci przygotował w tym roku specjalną propozycję dla osób, które chcą zaangażować się w nasze działania. Zapraszamy was na szkolenie kampanii “Kupuj odpowiedzialnie”, które odbędzie się w dniach 5-7 października 2011 r. w Zielonym Dole w Krakowie.

Podczas szkolenia będziemy mówić o stanie naszej planety i odpowiedzialnej konsumpcji w ogóle, a także problemach związanych z poszczególnymi grupami produktów tj. żywnością, ubraniami, elektroniką, zabawkami i produktami z drewna. Będziemy się starali, aby każdy z tematów był przedstawiony ciekawie i w sposób interaktywny, a więc nastawcie się na zaangażowanie. Każdy z modułów poprowadzi nasz ekspert w danej dziedzinie, dzięki czemu będziecie mieli okazję poznać prawie cały nasz zespół. Program uatrakcyjni pokaz filmu, liczne “aktywizery” i “motywatory” oraz wyjazd do Ekocentrum w Stryszowie, gdzie będziemy mogli obejrzeć liczne proekologiczne rozwiązania w praktyce. Plan szkolenia znajdziecie tutaj.

Szkolenie jest bezpłatne, PZS pokrywa także koszty dojazdu i zakwaterowania dla osób spoza Krakowa. Wszystkim zapewniamy posiłki wegetariańskie.

Czego oczekujemy w zamian? Każdy z uczestników będzie musiał w trakcie trwania szkolenia obmyślić działania wolontariackie, którymi wesprze kampanię “Kupuj odpowiedzialnie”. Działania powinny być zrealizowane w ciągu najbliższego półrocza, samemu lub wspólnie z innymi wolontariuszami. Może to być realizacja happeningu, spotkania, pokazu filmu, akcji zbierania poparcia, serii artykułów lub coś jeszcze innego – jesteśmy otwarci na wasze pomysły! Pamiętajcie więc, że zgłaszając udział w szkoleniu zgadzacie się na podpisanie umowy wolontariackiej na realizację uzgodnionego między nami działania.

Aby zgłosić się na szkolenie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Z uwagi na ponoszone przez nas koszty oczekujemy od uczestników udziału w całym programie szkolenia, dlatego prosimy wyłącznie o przemyślane zgłoszenia. Liczba miejsc jest ograniczona.


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć