Szczecin Unplugged - godzina 20.30, sobota 28.03.09

[*Godzina dla Ziemi dookoła świata - ponad 930 miast w 80 krajach, przez 25 stref czasowych zgaśnie w akcji WWF Godzina dla Ziemi 2009.*]

W związku z ogólnoświatową inicjatywą międzynarodowej organizacji WWF „Godzina dla Ziemi 2009” gorąco zapraszamy osoby prywatne, firmy, organizacje, miejsca kultury i rozrywki oraz władze miasta do wzięcia udziału w lokalnej kampanii „Szczecin Unplugged”.

[*Aby włączyć się do akcji, wystarczy w sobotę 28. marca o g. 20.30 wyłączyć na godzinę światło!*]

Już teraz można zgłosić swój udział w przedsięwzięciu na stronie WWF http://wwf.pl/godzinadlaziemi/. Zgaszenie świateł będzie symbolicznym gestem, pokazującym zgodę na ideę szanowania kurczących się zasobów naszej Ziemi, a także solidarność z milionami ludzi, którzy w tym samym czasie zgaszą światło na całym świecie. „Szczecin Unplugged” to również okazja do kreowania wizerunku miasta, które jest aktywne i włącza się w światowe inicjatywy, promowania miejsc przyjaznych środowisku i stworzenia lokalnej wersji ogólnoświatowego przedsięwzięcia. Wydarzenie to daje możliwość zarówno spędzenia niezwykłego wieczoru w gronie przyjaciół, znajomych, rodziny czy zorganizowania lub urozmaicenia już zaplanowanych wydarzeń, imprez. Spotkanie przy świecach, wieczory spędzone w niemal zupełnej ciemności czy koncerty akustyczne to jedynie kilka pomysłów – charakter tego wydarzenia zależy od Państwa kreatywności i wyobraźni.

Godzina dla Ziemi 2009 jest już trzecią edycją światowej kampanii WWF Earth Hour. W tym roku światła zgasną m.in. w Londynie, Pekinie, Rzymie, Moskwie, Los Angeles, Rio de Janeiro, Hong Kongu, Dubaju, Singapurze, Atenach, Buenos Aires, Toronto, Sydney, Mexico City, Istambule, Kopenhadze, Manila, Las Vegas, Brukseli i Helsinkach. W Polsce światła zgasną m.in. w Warszawie (mosty, Pałac Kultury i Nauki, Pałac Namiestnikowski, Złote Tarasy), w Poznaniu (Ratusz, Kościół Farny, CK Zamek, Katedra Poznańska, Most św. Rocha, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Muzeum Narodowe), w Krakowie (Wawel, Muzeum Narodowe, Biblioteka Jagiellońska itp.) oraz w wielu innych polskich miastach.

Szczegółowe informacje na temat kampanii oraz tego, co zgaśnie w Polsce i na świecie na stronie http://www.wwf.pl/godzinadlaziemi/c...).

Patronami szczecińskiej inicjatywy są:


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć