Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu w Krakowie

Polska Zielona Sieć, Instytut Socjologii UJ i Polska Akcja Humanitarna zapraszają na Dzień Sprawiedliwego Handlu 2011 w Krakowie - start 14 maja o godz. 11.00 w kawiarni ESZE, ul. Józefa 18.

W kawiarni od godz. 11.00 do 17.00 czekać będą wolontariusze, zapraszając do:

Dla wszystkich przygotowana została GRA MIEJSKA. Start od godz. 12.00 przy planszy Fair Trade przy studni obok baru „U Endziora”. Tam czeka pierwsze zadanie i pierwsze wskazówki, które zaprowadzą w eko-etyczne zakątki Kazimierza. Na osoby, które rozwikłają zagadkę i szczęśliwie dotrą do mety, czekają „fairtrade’owe” i ekologiczne nagrody (za które dziękujemy Naturze Rzeczy i Żółtemu Cesarzowi)!

Sprawiedliwy Handel to ruch na rzecz partnerskiej współpracy z producentami z krajów ubogiego Południa. Mieszkańcy Afryki, Azji i Ameryki Południowej pracują przy produkcji kawy, czekolady, herbaty i wielu innych dóbr, które codziennie kupujemy w sklepach. Za swoją pracę powinni dostawać uczciwą zapłatę, a praca ta nie może zagrażać ich zdrowiu. Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu ma przypomnieć, jak wiele w tym względzie zależy od nas — konsumentów.


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć