Spotkanie dyskusyjne na temat wizerunku krajów Afryki w Polsce

Warszawa. Instytut Globalnej Odpowiedzialności i Polska Zielona Sieć zapraszają na spotkanie dyskusyjne na temat wizerunku krajów Afryki w Polsce. Sobota 14 czerwca 2008, godzina 16:00.

Zapraszamy na spotkanie dyskusyjne na temat wizerunku krajów Afryki w Polsce. Gośćmi specjalnymi spotkania będą przedstawiciele organizacji pozarządowych Fernando Pacheco z Angoli oraz Armando Swenya z Tanzanii. Zaproszeni goście, doświadczeni w pracy w organizacjach pozarządowych oraz sektorze rozwojowym, przedstawią swoje opinie na temat wizerunku Angoli i Tanzanii. Podzielą się rekomendacjami jak przedstawiać te kraje, aby promować takie wartości jak godności człowieka, szacunek i dążenie do prawdy.

Spotkanie ma charakter otwarty i zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zajmujących się i interesujących krajami globalnego Południa, którzy chcieliby porozmawiać z nami o etycznej komunikacji, wymianie partnerskiej między organizacjami oraz kreowaniu rzetelnych informacji o Angoli i Tanzanii. Możliwość dyskusji i spotkania się z ekspertami z Angoli i Tanzanii jest jednym z elementów działań IGO w promocji kodeksu w sprawie obrazów i przesłań dotyczących krajów Południa.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 14 czerwca 2008 o godzinie 16:00 w Instytucie Studiów Regionalnych i Globalnych, na ulicy Karowej 20, w sali 202 (II piętro) w Warszawie. Osoby spoza Warszawy, które są chętne przybyć na to spotkanie mogą otrzymać zwrot kosztów podróży. W tym celu prosimy wcześniej skontaktować się z Olą Antonowicz (ola@globalnepoludnie.pl).

Informacje o zaproszonych gościach spotkania:

Fernando Pacheco jest agronomem, założycielem i prezesem zarządu angolskiej organizacji pozarządowej ADRA (Action for Rural Development and the Environment). Pracuje także jako niezależny konsultant organizacji międzynarodowych, jest autorem wielu publikacji na temat rolnictwa, praw cżłowieka czy tematów dotyczących rozwoju.

Armando Swenya jest członkiem międzynarodowej platformy organizacji SAHRiNGON (The Southern Africa Human Rights Non Governmental Organization Network ) - Tanzania Chapter promującej prawa człowieka jako priorytet w rozwoju poprzez edukację, wspieranie organizacji pozarządowych jak i lobbing.

Serdecznie zapraszamy!


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć