Sesja modowa prosto z Kibery / projekty Malwiny Wędzikowskiej [ZDJĘCIA]

W lipcu tego roku w samym centrum Kibery odbyła się modowa sesja fotograficzna, pokazująca efekty pracy kursantek Centrum Uwezo z projektantką Malwiną Wędzikowską.

W tym roku nasz kenijski projekt wsparło wiele osób. Jedną z nich jest Malwina Wędzikowska, która na co dzień odpowiada za kostiumy w znanych telewizyjnych produkcjach, a w lipcu tego roku prowadziła warsztaty szycia i projektowania dla kobiet w Kiberze. Podczas polsko-kenijskiej współpracy powstało kilka modeli ubrań, które łączą nowoczesną modę z pięknym rzemiosłem i mogą stać się produktem flagowym spółdzielni Centrum Uwezo.

Prawie dwa tygodnie pracy zakończyły się modową sesją fotograficzną w samym centrum Kibery, oczywiście z użyciem najlepszych projektów wykonanych na warsztatach. W sesji wystąpiły – oprócz Malwiny – modelki związane z Amani Kibera: Irene i Ivy. Efekty fotografowała Marta Nowakowska.

Sesja modowa prosto ze slumsu Kibery (fot. Marta Nowakowska):


Sesja z fotografką Martą Nowakowską odbyła się w ramach projektu „Kibera dla pokoju i rozwoju – budowanie kompetencji zawodowych nauczycieli, trenerów sportowych i liderów działań propokojowych oraz rozwój lokalnej przedsiębiorczości prowadzonej przez kobiety w Kiberze”, dzięki wsparciu finansowemu programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w 2016 r.

Zdjęcia dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Marty Nowakowskiej i Polskiej Zielonej Sieci. Zdjęcia powstały w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej realizowanej za pośrednictwem MSZ RP w roku 2016. Zezwala się na dowolne wykorzystanie zdjęć, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, o posiadaczach praw oraz o programie polskiej współpracy rozwojowej. 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć