Rozwój? Nie szkodzi. Kampania o Celach Zrównoważonego Rozwoju

"Rozwój? Nie szkodzi." to nasza nowa kampania z zakresu edukacji globalnej, w trakcie której będziemy mówić o Celach Zrównoważonego Rozwoju, które ONZ przedstawiła w nowej agendzie na rzecz zrównoważonego rozwoju na lata 2015-2030. Do końca 2017 roku zorganizujemy 24 wydarzenia dla dzieci, młodzieży, studentów i dorosłych w różnych miastach Polski.

Zaplanowane w projekcie wydarzenia Global Justice Night (cykliczne wydarzenie organizowane od 2015 r.), Global Justice Morning dla dzieci, rodziców i dziadków, oraz warsztaty dla studentów Lunch & Learn będą poruszać problematykę różnych modelów rozwoju i mamy nadzieję, że pomogą kształtować odpowiedzialne postawy obywatelskie wśród Polek i Polaków. Głównym tematem, wokół którego zbudowany jest program wydarzeń, są Cele Zrównoważonego Rozwoju (CZR) i nasz udział w ich realizacji.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami naszej kampanii? Polub nasz profil na Facebooku!

CZR mają pokazać, że możliwy jest rozwój wszystkich społeczeństw, który jednocześnie żadnemu nie szkodzi. Cele zostały wypracowane w odpowiedzi na pogłębiające się nierówności ekonomiczne pomiędzy krajami Globalnej Północy i Południa oraz niesprawiedliwy globalny system dystrybucji dóbr. Rozwój, który nie bierze pod uwagę tych problemów, buduje dobrobyt jednych na problemach innych społeczeństw. Stąd skrócony tytuł naszej kampanii “Rozwój? Nie szkodzi.”

Kampania w szczególności będzie dotyczyć wybranych 6 celów:

Kampanię będziemy realizować z naszymi partnerami, którzy są organizacjami członkowskimi Polskiej Zielonej Sieci: Ośrodek Działań Ekologicznych Źródła (Łódź), Stowarzyszenie Ekoskop (Rzeszów), Towarzystwo Dla Natury i Człowieka (Lublin) i Fundacja EkoRozwoju (Wrocław).


Kampania Polskiej Zielonej Sieci “Rozwój? Nie szkodzi. Kampania edukacyjna na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju skierowana do młodzieży, studentów i osób dorosłych.” współfinansowana jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Kampania jest częścią 3-letniego przedsięwzięcia „Sprawdzamy Inwestycje dla Rozwoju“, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć