Rozpoczęło się szkolenie e-learning

12 listopada 2012 r. rozpoczęliśmy szkolenie e-learning dla nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pt. „Zależności Globalne“. Ze 184 zgłoszeń z całej Polski wybranych zostało 60 osób, nauczycieli różnych przedmiotów, którzy pragną w pracy z młodzieżą nawiązywać do tematów edukacji globalnej.

Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń oraz internetowy charakter kursu w pierwszej kolejności zakwalifikowały się osoby z mniejszych miejscowości, w których trudniej jest o tego typu oferty szkoleniowe.

Zadaniem uczestników e-learningu jest:

Scenariusze zajęć dla nauczycieli pt. Zależności Globalne.

Scenariusze zajęć dla nauczycieli pt. Zależności Globalne.

Okazuje się, że edukacja globalna może odbywać się naprawdę na różnych przedmiotach. Nasi kursanci będą przedstawiać uczniom „globalne“ tematy m.in. na przedmiotach językowych, informatyce, historii, wiedzy o społeczeństwie, geografii, biologii, podstawach przedsiębiorczości, przysposobieniu obronnym i innych lekcjach.

Szkolenie zakończy się 14 grudnia 2012 r. Zarówno scenariusze zajęć, jak i prezentacje tematyczne, będące jego częścią, już wkrótce zostaną udostępnione na naszej stronie internetowej.

Szkolenie e-learning „Zależności Globalne“ posiada Honorowy Patronat Ośrodka Rozwoju Edukacji. 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć