Publikacje kampanii Rozwój? Nie szkodzi! o Celach Zrównoważonego Rozwoju

W latach 2016-2017 realizowaliśmy w Polsce projekt pod nazwą "Rozwój? Nie szkodzi!". Jest to kampania z zakresu edukacji globalnej o Celach Zrównoważonego Rozwoju, jakie ONZ przedstawiła w nowej agendzie na rzecz zrównoważonego rozwoju na lata 2015-2030. Projekt był skierowany do dzieci, studentów i osób dorosłych.

Scenariusz zajęć dla studentów pt. „Rozwój? Nie szkodzi.” o Celach Zrównoważonego Rozwoju / grudzień 2016

Scenariusz został stworzony z myślą o studentach, jednak można go też użyć pracując z młodzieżą powyżej 16 roku życia. Zajęcia ze scenariuszem angażują wszystkich w różnego typu ćwiczenia, pozwalają sprawdzić umiejętności poszczególnych uczestników, a także poznać się nawzajem i zbudować lepsze relacje w grupie. Wystarczą 2-3 godziny zegarowe, ewentualnie można dopasować scenariusz do własnych możliwości czasowych i wybrać niektóre z zaproponowanych ćwiczeń.

Broszura: 17 kroków do dobrego życia, według Celów Zrównoważonego Rozwoju / listopad 2016

Czym jest dobre życie w zglobalizowanym świecie i czy różni się tak bardzo dla Polaków, Kongijczyków, Norwegów, Boliwijczyków, Filipińczyków, Kazachów, Hindusów, Amerykanów i innych? Co najmniej 17 rzeczy łączy nas z mieszkańcami krajów Globalnego Południa. Co czeka nas za 15 lat? Świat łączą wspólne, globalne wyzwania.


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć