Prawa kobiet a współpraca na rzecz rozwoju

Koalicja KARAT oraz One World Action (UK) serdecznie zapraszają na jednodniowe szkolenie poświecone perspektywie gender w międzynarodowej współpracy na rzecz rozwoju. Szczególnie zachęcamy pracowniczki / pracowników oraz aktywistów/ aktywistki pozarządowych organizacji feministycznych i rozwojowych.

Chcesz wiedzieć więcej ? Dowiedzieć się co kobiety z krajów Południa robią dla swojego rozwoju? Poznać najważniejsze dokumenty regulujące działania krajów donatorów? Porozmawiać o tym jak perspektywę płci lub rozwoju można włączyć w dotychczasową pracę ? Dołącz do nas 24 listopada w Warszawie.

ZAPRASZAMY!

Dlaczego kobiety?

Kobiety są najbardziej dyskryminowaną grupą bez względu na to, czy mówimy o dobrym rządzeniu, konflikcie zbrojnym, dostępie do edukacji, wody, prawach rdzennej ludności czy zmianach klimatycznych. Jednocześnie to często kobiety w krajach rozwijających się najgłośniej i najskuteczniej domagają się społecznych i politycznych zmian. Efektywna polityka na rzecz rozwoju wymaga rzeczywistej WSPÓŁPRACY na linii Północ- Południe. Skuteczne finansowanie współpracy rozwojowej to w rzeczywistości nic innego jak finansowanie działań zmierzających do awansu społecznego kobiet. Także i polskie decyzje dot. polityki zagranicznej oraz wolumenu i jakości udzielanej pomocy mają bezpośredni wpływ na życie kobiet w krajach rozwijających się.

Tematyka szkolenia

Nie stawiamy na wiedzę techniczną i ekspercką, nie skupiamy się wyłącznie na projektach pomocowych w terenie. W zamian za to, zapraszamy do ‘kobiecego’ spojrzenia na rozwój, zapoznania się z najważniejszymi wyzwaniami, podstawowymi regulacjami jak również wybranymi działaniami organizacji kobiet w krajach Globalnego Południa.

Proponowane tematy to:

Szkolenie prowadzone będzie przez trenerkę Koalcji KARAT, ekspertki One World Action oraz polską specjalistkę z zakresu Gender Mainstreaming. Sesje prowadzone będą metodami aktywnymi w języku polskim i angielskim. Organizatorki nie zapewniają tłumaczenia.

Zapraszamy uczestników i uczestniczki spoza Warszawy. Zapewniamy zwrot kosztów podróży, a w razie potrzeby również zwrot kosztów zakwaterowania (na podstawie wcześniejszego indywidualnego uzgodnienia).

Gdzie i kiedy?

Szkolenie odbędzie się w Warszawie we wtorek, 24 listopada br. Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie kwestionariusza i przesłanie go do Kasi, na adres: kasia.staszewska@karat.org.pl do poniedziałku, 9 listopada br.

* Prawa kobiet we współpracy na rzecz rozwoju to jeden z głównych tematów, którym zajmuje się Światowa Inicjatywa Social Watch.

ZAPRASZAMY!

Dokumenty do pobrania:


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć