Poradnik "Jak mówić o większości świata" - zamów już teraz!

Instytut Globalnej Odpowiedzialności realizuje projekt wydawniczy o rzetelnym informowaniu o krajach globalnego Południa. Poradnik "Jak mówić o większości świata" to praktyczne narzędzie, które ułatwi codzienną pracę pedagogom, trenerom i pracownikom organizacji pozarządowych.

Zamów bezpłatny egzamplarz dla siebie, dla Twojej organizacji, szkoły czy biblioteki.

Poradnik "Jak mówić o większości świata" (ponieważ kraje globalnego Południa stanowią większą część naszej planety) został napisany z myślą o tych wszystkich, którzy chcą prowadzić edukację rozwojową na wysokim poziomie. Publikacja przyda się wszystkim, którzy uczestniczą lub organizują wszelkie akcje pomocowe, albo chcieliby to robić. To niezbędne kompendium wiedzy o rzetelnym informowaniu, oraz praktyczne narzędzie, które ułatwi codzienną pracę pedagogom i pracownikom organizacji pozarządowych.

Poradnik "Jak mówić o wiekszości świata": przedstawia „Kodeks postępowania w sprawie obrazów i wiadomości", czyli zbiór wskazówek ułatwiających rzetelne informowanie o krajach globalnego Południa oraz dokładną instrukcją wdrożenia go w organizacjach pozarządowych i możliwościach wykorzystania w szkołach, zapewnia głos ludzi z krajów globalnego Południa oraz zbiór sprawdzonych źródeł wiedzy, zawiera wskazówki ułatwiające organizację akcji pomocowych, wykładów, debat oraz tworzenia różnorodnych materiałów (gazetek szkolnych, prezentacji multimedialnych, slajdowisk, stron internetowych itd.), zapewnia listy kontrolne, które pomogą w samoocenie konkretnych działań, omawia dobre praktyki, które są inspiracją do konkretnych działań, jest bezpłatny i można go łatwo zamówić.

Autorzy publikacji od kilku lat prowadzą w Polsce i Europie warsztaty i szkolenia na temat rzetelnego informowania o większości świata. Posiadają doświadczenie prowadzenia projektów z edukacji rozwojowej w Polsce, jak również z pobytu i pracy w krajach globalnego Południa.

Co zrobić, żeby otrzymać poradnik? Wystarczy wypełnić internetowy formularz zamówienia.

Poradnik "Jak mówić o większości świata" ułatwi nauczycielom, trenerom i pracownikom organizacji pozarządowych prowadzenie edukacji rozwojowej oraz wesprze ich inicjatywy. Zapraszamy do wypełnienia formularza zamówienia oraz korzystania z poradnika.

Przeczytaj więcej o Kodeksie postępowania w sprawie obrazów i wiadomości dotyczących krajów Południa.

Więcej informacji o projekcie: Agnieszka Seget (agnieszka.seget@igo.org.pl) tel. 505 618 837.

Projekt jest współfinansowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2008 r.


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć