Pomoc dla szpitala w Afganistanie

W lipcu 2005 roku Polska Misja Medyczna, we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, rozpoczęła realizację projektu "Odbudowa i rozwój infrastruktury medycznej w dystrykcie Mazar-e Sharif". Ma on na celu usprawnienie systemu pomocy medycznej w jedynym cywilnym szpitalu w północnym Afganistanie - Balkh Provincial Hospital.

W sierpniu do Afganistanu wyjechali wolontariusze, których zadaniem było rozpoznanie i ocenienie sytuacji w pracowni radiologii i w oddziałach szpitala w Mazar-e Sharif. W wyniku ich pracy powstała szczegółowa lista brakującego i nieprawidłowo funkcjonującego sprzętu medycznego. W najgorszym stanie znajdowały się trzy prowizoryczne sale operacyjne - jedna z nich, z powodu braku jakiejkolwiek aparatury medycznej, nie funkcjonowała w ogóle, a dwie pozostałe były wyposażone w przestarzały i nieprawidłowo działający sprzęt. Biorąc pod uwagę fakt, że są to jedyne trzy sale operacyjne dla ludności cywilnej z całego północnego obszaru Afganistanu, zespół Polskiej Misji Medycznej podjął decyzję, że właśnie one muszą zostać wyposażone jako pierwsze i to jak najszybciej.

więcej o pomocy dla Afganistanu: http://pmm.org.pl/?aid=29156


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć