Polska w obliczu wyzwań globalnych - konferencja w Warszawie

Centrum Stosunków Międzynarodowych zaprasza do udziału w konferencji Polska w obliczu wyzwań globalnych. Debata organizowana jest we współpracy z Komisją Europejską i Programem Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Odbędzie się 17 października w godz. 10:00-13:00 w Muzeum Ziemi w Warszawie, Aleja na Skarpie 20/26.

W debacie udział wezmą Ryszard Czarnecki (bezpartyjny, eurodeputowany, grupa UEN), Joanna Fabisiak (PO), Łukasz Foltyn (PSL), Nelli Rokita (PiS) oraz Marcin Święcicki (LiD).

Tematami dyskusji o przyszłości Polski w obliczu nowych wyzwań kulturowych, gospodarczych i politycznych będą między innymi:

Zagrożenia i wyzwania zmieniającego się świata: Indie, Chiny, Iran Polska Pomoc a walka z biedą na świecie Zmiany klimatu Równouprawnienie kobiet

Tematy te są praktycznie nieobecne w kampanii wyborczej a dotyczą wszystkich wyborców, Polaków.

Konferencja odbędzie się w ramach Europejskich Dni Rozwoju (EU Development Days), których tematem przewodnim będą w tym roku zmiany klimatyczne. Rozmawiać będziemy także na temat Milenijnych Celów Rozwoju ONZ i stanu ich realizacji. Do uczestnictwa w przedwyborczej debacie zaprosiliśmy przedstawicieli wiodących ugrupowań politycznych. Mamy nadzieję, że odmienne barwy polityczne uczestników dyskusji spowodują, że temat wyzwań globalnych zostanie oddany w sposób kompleksowy, a rezultat debaty będzie stanowił punkt wyjścia w przyszłych rozważaniach dotyczących problemów otaczającego nas świata.

Tuż przed debatą odbędzie się prezentacja raportu Grupy Zagranica na temat Polskiej Polityki Rozwojowej. Raport zaprezentuje autor, Marcin Wojtalik. Ambasador Jerzy Pomianowski, Dyrektor Departamentu Współpracy Rozwojowej MSZ opatrzy raport i prezentację komentarzem. Debatę otworzy Ambasador Anna Darska, Szefowa Przedstawicielstwa UNDP w Polsce.

Z racji na ograniczoną ilość miejsc zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem +48 22 646 52 67 lub mailem pod adres info@csm.org.pl.


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć