"Polska pomoc rozwojowa 2009" — prezentacja raportu 18 IX!

18 września br. podczas Forum MSZ zostanie zaprezentowany niezależny raport organizacji pozarządowych skupionych w roboczej grupie ds. monitoringu polskiej pomocy działającej przy Grupie Zagranica, zatytułowany „Polska Pomoc Zagraniczna 2009”. Raport analizuje polską pomoc zagraniczną udzielaną w 2009r. pod kątem wywiązywania się z zobowiązań dotyczących międzynarodowej współpracy rozwojowej.

Zapraszamy na prezentację raportu , w którym pokazujemy, jak społeczne oczekiwania w kwestii wspierania rozwoju biedniejszych krajów są realizowane i co można zrobić, by polska współpraca rozwojowa była skuteczniejsza i lepiej zarządzana.

Pełny program Forum MSZ

Pięć lat temu polski rząd na forum międzynarodowym zadeklarował, iż do 2010 roku środki przeznaczane na pomoc humanitarną i rozwojową dla krajów Globalnego Południa osiągną wartość 0,17 % DNB. W 2009 roku było to tylko 0,09 % DNB i od tego czasu nie poczyniono żadnych znaczących zmian. Pod tym względem w całej Unii Europejskiej w 2009 r. gorzej od nas wypadły jedynie Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Łotwa.

Prezentacja raportu Grupy Zagranica "Polska pomoc zagraniczna 2009" połączona z dyskusją będzie miała miejsce na Forum MSZ od godziny 12.30-13.30 w BUW, czyli Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, przy ul. Dobrej 56/66.

17 września raport "Polska Pomoc Zagraniczna 2009" zostanie oficjalnie zaprezentowany w trakcie konferencji prasowej, która rozpocznie się o godz. 11:00 w Centrum Prasowym PAP.

Podgląd raportu on-line

Zdjęcie wykorzystane do grafiki ilustracyjnej na licencji Creative Commons — Gams Hassen — http://www.flickr.com/photos/bicycl...

Zapraszamy do lektury najnowszego raportu! Poniżej znajduje się plik do pobrania

Dokumenty do pobrania: 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć