Polska dla Darfuru

W sudańskim Darfurze od czterech lat trwa ludobójstwo. Giną kobiety i dzieci. Przemoc i gwałty są na porządku dziennym. Wojna przyniosła już 400.000 śmiertelnych ofiar. Ponad dwa miliony czarnych Afrykańczyków zostało wypędzonych ze swojej ziemi, ich wioski spalono, ich bydło zabito. Wegetują na granicy śmierci w obozach dla uchodźców na granicy Darfuru i Czadu, bez podstawowych środków do życia. Rząd islamskich fundamentalistów w Chartumie postanowił unicestwić afrykańskie plemiona w Darfurze i zagarnąć ich ziemię. Nie tylko nie zgadza się na rozlokowanie w Darfurze sił pokojowych ONZ, ale też zbroi i finansuje milicje dżandżawidów do walki z bezbronną ludnością. Darfur to piekło na ziemi, największa katastrofa humanitarna naszych czasów, pierwsze ludobójstwo XXI wieku.

Możesz pomóc zakończyć ten koszmar robiąc nawet mały krok. Nasz solidarny, zdecydowany nacisk, by władze podjęły stanowcze działania polityczne przeciwko tej okrutnej wojnie, może przyczynić się do jej przerwania.

Co możesz zrobić?

- podpisz list do polskich władz na stronie http://darfur.pl,

- poinformuj o nim i o stronie http://darfur.pl rodzinę, przyjaciół, kolegów, znajomych,

- weź udział w spotkaniu lub imprezie związanej z Darfurem w swoim mieście,

- zorganizuj spotkanie lub taką imprezę w swoim środowisku,

- opowiedz innym o ludobójstwie w Darfurze, o okrucieństwach, o losie umierających w obozach dzieci,

- napisz list do posła ze swojego okręgu domagając się debaty w sejmie na temat Darfuru,

- napisz list do lokalnej i ogólnopolskiej gazety, by zabrała głos w sprawie Darfuru,

- opowiedz o Darfurze w swoim blogu lub załóż taki blog.

Przeczytaj:

Darfur

Spokojnie, to tylko mordują w Afryce...

Info ze strony www.demodev.org


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć