Polska Zielona Sieć i Amani Kibera w ten weekend w Warszawie

Gorąco zapraszamy w tą niedzielę 27. września na Krakowskie Przedmieście w Warszawie, gdzie będziemy uczestniczyć w Dniu Współpracy Rozwojowej.

Miasteczko czynne będzie w godzinach 10.00 - 17.00. Natomiast o godzinie 17.00 rozpocznie się koncert zespołu Sound’n’Grace.

Nasze stanowisko to widoczne na mapie wielkie zielone boisko! Na nim każdy z odwiedzających będzie mógł zostać piłkarzykiem :) a przy okazji dowiedzieć się o dziecięcym turnieju piłkarskim SPORT DLA POKOJU, który od 2008 r. odbywa się w Kiberze. O godz. 12:00 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Benem Ooko z kenijskiej grasrootsowej organizacji Amani Kibera, który wymyślił ideę turnieju i z sukcesem przygotowuje już ósma jego edycję w tym roku. Mamy też zadanie - z pomocą polakpotrafi.pl chcemy zebrać 15 500 zł na tegoroczny turniej. Zróbmy to razem!

Od 2008 r. na jeden gorący listopadowy weekend kenijska dzielnica slumsowa Kibera zamienia się w miasteczko sportowe. Setki dzieciaków – dziewczyny i chłopcy mobilizują się pod okiem swoich trenerek i trenerów i rozgrywają turniej piłkarski z prawdziwego zdarzenia. Niektórzy z nich, szczególnie ci najmłodsi, po raz pierwszy w życiu grają w profesjonalnych strojach sportowych. Są to dla nich wyjątkowe chwile, które budują ich poczucie wartości, a także poczucie wspólnoty. Turniej organizują od ośmiu lat te same osoby – Ben Ooko i jego koleżanki i koledzy, ludzie urodzeni i wychowani w Kiberze, którzy postanowili zadbać o nowe pokolenia wychowujące się w slumsach tworząc organizację Amani Kibera. Od 2013 r. tworzymy ten turniej z nimi.

Prezentacją w Miasteczku Współpracy Rozwojowej otwieramy zbiórkę publiczną na tegoroczny turniej. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wpłat na polakpotrafi.pl.

W programie Miasteczka również:

- spotkania z ciekawymi gośćmi z Afryki, Gruzji, Ukrainy oraz Polski, m.in. grupą HUSAR Poland (Ciężka Grupa Poszukiwawcza), która niosła pomoc humanitarną w Nepalu;

- warsztaty kaligrafii w różnych językach świata; parzenie tadżyckiej herbaty;

- pokazy użycia energii odnawialnej i budowy prostych filtrów wodnych; wielkoformatowe gry edukacyjne i warsztaty;

- gra – „Mega Piłkarzyki”; TO MY !!!

- warsztaty filmowo- dziennikarskie, pokazy filmów nagrodzonych na festiwalu HumanDoc;

- prezentacja zdjęć z projektów zrealizowanych w ramach programu Polska Pomoc. 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć