Piłka dla Pokoju zakończona pełnym sukcesem! Polacy finansują turniej piłkarski w Kenii!

Polacy inwestują w pokój w Kenii! Pełnym sukcesem zakończył się crowdfunding Piłka dla Pokoju, również dzięki Wam! Młode piłkarki i piłkarze z Nairobi otrzymali wsparcie ponad 600 osób. Zebraliśmy prawie 19 tysięcy zł. Te pieniądze pozwolą na zakup wspaniałych nagród, piłek, strojów i butów piłkarskich, zapewnienie pełnego wyżywienia dla uczestników turnieju, opieki medycznej, wynagrodzenia dla sędziów. To wielkie święto! Dziękujemy Wam za pomoc!

AKTUALIZACJA: Zdjęcia z turnieju możecie obejrzeć tutaj.

W akcję zaangażowali się zwykli ludzie, którzy na codzień nie mają wiele wspólnego ze sportem, blogerzy, dziennikarze i w dużym stopniu fani piłki nożnej. Tak właśnie lokalne działanie może mieć wpływ na globalną zmianę! Asante sana! Dziękujemy Wam bardzo! Dziękujemy też Benowi i Amani Kibera, którzy pokazują nam ile można zdziałać przy odpowiedniej motywacji oraz jak dążyć do pozytywnych zmian.

Mamy już pierwszy odzew z Kenii. Zobaczcie jak zareagowali organizatorzy i pomysłodawcy turnieju z organizacji Amani Kibera, oraz sami uczestnicy.

"Dziękujemy bardzo Polakom za ogromne wparcie i datki. Wasza jedność pokazała nam, że działając razem na rzecz jakiegoś celu, nic nie może nas powstrzymać. Naszym celem jest pokój." - Ben Ooko z Amani Kibera.

Zobaczcie kto jeszcze nam pomógł...

Dominik Szarek z kanału youtube Futbolove TV zrobił niesamowity, merytoryczny, a zarazem pełen emocji film o Piłce dla Pokoju. Dzięki niemu setki (dosłownie) fanów piłki w Polsce solidaryzują się z młodymi piłkarzami i piłkarkami z Kenii. Kibice mają wielkie serca!

Korzystając z obecności Bena w Polsce, o turnieju i w ogóle o tym, jak wygląda życie w slumsach Kibery, napisały też Wysokie Obcasy w artykule "Ben Ooko uczy dzieci ze slumsów, jak być liderem, jak rozwiązywać konflikty, jak dbać o zdrowie. I jak dryblować".

"Przyszedł do redakcji w pięknej bluzie w kratę. Pomyślałem: Ben, no nie, przyszedłeś w Burberry i chcesz mówić o slumsach? Ben był w bluzie uszytej przez jednego z kiberskich projektantów. Była super, dwustronna, w kratkę trochę jak z Burberry, ale tak naprawdę nawiązująca do masajskich wzorów. [...] Przed mundialem w Brazylii rozmawiałem w Rio z człowiekiem podobnym do Bena. Nanko van Buuren przez wiele lat prowadził w faweli piłkarski program dla dzieci z najbiedniejszych rodzin i dla dzieci rodzin zaangażowanych w handel narkotykami, przemoc. Nanko zmarł przed trzema miesiącami, ale to, co robił przez blisko dwie dekady, było imponujące - program jego fundacji wyrywał dziesiątki dzieci z zaklętego kręgu ulicznych gangów. Ben idzie w podobnym kierunku." - pisze Radosław Leniarski w artykule z Wysokich Obcasów.

Równie ciekawy artykuł ukazał się na portalu weszlo.com.

Teraz dzieciaki mogą spokojnie przygotowywać się do rozgrywek, a my do ciężkiej pracy żeby dopiąć wszystko na ostatni guzik. 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć