Peter Singer w Łodzi 7.06

Uwaga, uwaga! Już 7 czerwca w Łodzi, serdecznie zapraszamy na wykład Petera Singera pt. „Global Poverty: What are our obligations?” oraz dyskusję z udziałem dr Katarzyny de Lazari-Radek.

7 czerwca, wtorek, g. 19:00 /Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Piotrkowska 101 (lewa oficyna, I piętro) / Wykład w języku angielskim

Kim jest Peter Singer?

Peter Singer (ur. 1946) - profesor bioetyki na Uniwersytecie w Princeton, jeden z najbardziej wpływowych współczesnych filozofów.

Singer jest autorem, współautorem lub redaktorem wielu książek na temat praw zwierzą, etyki globalizacji, zielonej polityki, praw reprodukcyjnych, a także krótkich wprowadzań do myśli Marksa i Hegla. Inne jego książki to m.in.

A przede wszystkim to co nas interesuje najbardziej: The Life You Can Save. Acting Now to End Global Poverty, o tym dlaczego każdy może już teraz i dlaczego powinien zakończyć problem ubóstwa.

Peter Singer był wirtualnym gościem naszej Nocy dla Afryki 2010, która miała miejsce 16 października 2010 w Nowym Wspaniałym Świecie w Warszawie.

Przypominamy: "Życie, które możesz uratować" ...czyli filozofia Petra Singera w 3 minuty. Głos: Piotr Starzyński.

Przypominamy także: nagranie Petera Singera specjalnie dla gości Nocy dla Afryki.

Naprawdę warto!

Zapraszamy w imieniu łódzkiej Krytyki Politycznej. Naprawdę warto pójść, posłuchać i porozmawiać z jednym z najważniejszych współczesnych filozofów-etyków, szczególnie na tak ważny temat jak nasze zobowiązania w kwestii ubóstwa.


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć