Paweł Stankiewicz
Teksty opublikowane przez autora:

8 listopada 2016 ● Paweł Stankiewicz

Jak założyć jadalny miejski ogród? [WYSTAWA]

Mieszkańcy i mieszkanki miast często przekonani są, że decyzja o życiu w dużej aglomeracji wyklucza możliwość posiadania ogrodu. Pomysłodawcy wystawy „Miejskie ogrody”, która 7 listopada zostanie otwarta w krakowskiej Galerii Kazimierz przekonują, że w mieście możliwe jest nie tylko ogrodnictwo, ale także posiadanie jadalnych upraw. Ogródki balkonowe, farmy okienne, czy ogrody społecznościowe to zdaniem przedstawicieli oraz przedstawicielek Polskiej (...) »


25 marca 2016 ● Paweł Stankiewicz

Festiwal "Zielone gry"

Czy gry planszowe i komputerowe mogą pomagać w zdobywaniu wiedzy o ochronie środowiska? Organizatorzy ogólnopolskiego festiwalu „Zielone gry” udowadniają, że jest to możliwe. Już 4 kwietna w Warszawie 150 osób zagra m.in. w “Gry z Klimatem 2.0”, “Remiks energetyczny”, “Władców Doliny” a także w gry przygotowane w ramach projektu „Jedz lokalnie, myśl globalnie. Od szkolnych ogrodów do zrównoważonych systemów żywnościowych“: “Szarlotkę Robin” czy (...) »


23 marca 2016 ● Paweł Stankiewicz

Warsztaty „Żywność w kontekście edukacji globalnej”

Jeżeli interesuje Cię edukacja globalna i szukasz tematów, które mogłyby zainteresować młodzież – przyjdź na warsztaty „Żywność w kontekście edukacji globalnej”. Jemy codziennie, każda i każda z nas. Programy telewizyjne i blogi na temat jedzenia są oglądane, czytane przez miliony osób. Co ma wspólnego batonik ze zmianami klimatu? Kto płaci za tanie mięso w Twoim supermarkecie? Dlaczego potrzebujemy alternatywnych systemów żywnościowych? Bądź częścią (...) »


17 marca 2016 ● Paweł Stankiewicz

Gry edukacyjne: "Szarlotka Alex" i "Eathink"

Kiedy jest najlepszy czas aby uczyć się świadomego jedzenia? Bez wątpienia w dzieciństwie. Co najbardziej zachęca do nauki? Zabawa! Dlatego w ramach projektu „Jedz lokalnie, myśl globalnie” powstały dwie gry dla dzieci pozwalające nauczyć się czegoś o dobrym i zrównoważonym jedzeniu. Pierwsza gra „Szarlotka Alex“ to opowieść dla młodszych dzieci (ale umiejących już choć trochę czytać) – opowiada przygody Alex (chłopca lub dziewczynki - grający ma (...) »


3 lipca 2015 ● Paweł Stankiewicz

Rozstrzygnięcie konkursu "Jedz lokalnie, myśl globalnie"

Konkurs na fotoreportaż "Jedz lokalnie, myśl globalnie" został rozstrzygnięty! Jury w składzie: Julia Krzyszkowska, członkini Kooperatywy Dobrze, Paweł Szypulski (członek Rady Miesiąca Fotografii w Krakowie), Adam Wajrak (dziennikarz, działacz na rzecz ochrony przyrody, autor książek o przyrodzie) wybrało zwycięskie prace i przyznało (zgodnie z regulaminem) dwie nagrody. Nagrodę główną przyznano zgodnie fotoreportażowi zgłoszonemu przez grupę (...) »


12 czerwca 2015 ● Paweł Stankiewicz

Przedłużamy przyjmowanie prac na konkurs "Jedz lokalnie, myśl globalnie"

Z uwagi na gorący okres w wielu szkołach (egzaminy maturalne w liceach, wycieczki, zbliżający się koniec roku szkolnego) zdecydowaliśmy się przedłużyć (na podstawie art. 1.3. regulaminu konkursu) przyjmowanie prac na konkurs "Jedz lokalnie, myśl globalnie" do środy 17 czerwca 2015, do końca dnia. Mamy nadzieję, że jeszcze te kilka dni pozwoli zainteresowanym na ciekawe wypady z aparatami fotograficznymi na lokalne targi jedzenia, do ogródków (...) »


6 maja 2015 ● Paweł Stankiewicz

Konkurs fotograficzny: "Jedz lokalnie, myśl globalnie"

Polska Zielona Sieć wraz z Fundacją Otwarty Plan zapraszają uczniów oraz nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w międzynarodowym konkursie ukazującym żywność w perspektywie lokalnej i globalnej. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów i uczennic na środowiskowe oraz społeczne konsekwencje różnych modeli produkcji i konsumpcji żywności, a także promowanie zrównoważonych systemów żywnościowych i odpowiedzialnych wzorów (...) »


4 maja 2015 ● Paweł Stankiewicz

Od szkolnych ogrodów do zrównoważonych systemów żywnościowych

„Jedz lokalnie, myśl globalnie. Od szkolnych ogrodów do zrównoważonych systemów żywnościowych“ to kampania edukacyjna skierowana do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z 12 krajów europejskich, Burkina Faso oraz Senegalu. Jego celem jest wzmocnienie potencjału młodzieży oraz kadry nauczycielskiej w umiejętności krytycznego rozumienia problemów globalnych i aktywnego angażowania się w ich rozwiązywanie. Projekt uwzględnienia (...) »


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć