Otwarcie Centrum UWEZO

4. lipca odbyło się oficjalne otwarcie nowego budynku Centrum UWEZO prowadzonego przez Amani Kibera w Kiberze, Kichinjnjio village. W nowym budynku znajduje się pomieszczenie produkcyjne, szkoleniowe, pokój spotkań wyposażony w 5 komputerów i małą biblioteczkę, oraz pokój opieki przedszkolnej dla dzieci dziewcząt szkolących się w centrum.

W uroczystym otwarciu uczestniczył gość specjalny, poseł Kenneth O.Okoth reprezentujący okręg Kibera w kenijskim parlamencie. Program wydarzenia obejmował prezentację na temat działalności Amani Kibera, zwiedzanie budynku centrum oraz przemówienia organizatorów i gości specjalnych. Potem wolontariusze Amani Kibera zaprezentowali ubrania szyte w centrum – odbył się prawdziwy pokaz mody. Na koniec odbyły się pokazy taneczne w wykonaniu grup z Kibery. Całej imprezie towarzyszyła muzyka zapewniona przez DJ Mitcha współpracującego z Amani Kibera.

Odnowione Centrum posłuży jako baza projektu, który ma za zadanie stworzyć podstawę do przyszłego samodzielnego funkcjonowania Centrum. W pierwszym etapie działalności odnowionego Centrum zostaną rekrutowane dziewczęta, które przez 6 miesięcy będą się uczyć szycia i tworzenia biżuterii z pomocą koordynatorki programu Uwezo z Amani Kibera oraz zatrudnionego nauczyciela projektowania i szycia od dawna współpracującego z Amani Kibera.


Projekt współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.


Galeria:

Przed otwarciem Przed otwarciem
 
Uroczyste otwarcie pomieszczenia produkcyjnego Uroczyste otwarcie pomieszczenia produkcyjnego
 
Gość specjalny - poseł Kenneth O.Okoth Gość specjalny - poseł Kenneth O.Okoth
 
Pomieszczenie produkcyjne Pomieszczenie produkcyjne
 
Pomieszczenie opieki przedszkolnej Pomieszczenie opieki przedszkolnej
 
Przykładowe produkty Centrum UWEZO Przykładowe produkty Centrum UWEZO
 
Ostatnie przygotowania do otwarcia centrum UWEZO Ostatnie przygotowania do otwarcia centrum UWEZO
 
Występy taneczne Występy taneczne
 
Zespół Amani Kibera Zespół Amani Kibera
 
Dzieci korzystające z opieki przedszkolnej w centrum UWEZO Dzieci korzystające z opieki przedszkolnej w centrum UWEZO
 
Przykładowe produkty centrum UWEZO Przykładowe produkty centrum UWEZO
 

 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć