Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Filmów o Handlu Ludźmi „18/18”

W imieniu organizatorów – Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Fundacji „La Strada” zapraszamy na Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Filmów o Handlu Ludźmi „18/18”, który odbędzie się w Warszawie w dniach 16 – 18 października w Kinie „Muranów”.

Handel ludźmi jest poważnym naruszeniem praw człowieka i groźnym problemem współczesnego świata, dotyczącym także Polski i jej obywateli. Każdy z nas i każdy z naszych bliskich może zetknąć się z handlem ludźmi.

Podczas Festiwalu zostaną zaprezentowane 24 filmy - historie ofiar (ale także sprawców) przełożone na język kina. Będzie można obejrzeć m.in. "Krew w Twoim telefonie", film Franka Piaseckiego Poulsena, nagrodzony w roku 2011 na Planete Doc Festiwal. Jest to opowieść o tym jak w Demokratycznej Republice Konga wydobywane są surowce niezbędne do produkcji telefonów komórkowych.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, z rodzinami, a przede wszystkim rodziców i ich nastoletnie dzieci, ponieważ to właśnie ludzie młodzi są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo stania się ofiarami handlarzy ludźmi i oszustów.

Udział w projekcjach i wydarzeniach festiwalowych jest bezpłatny. Grupy ponad 10 osób mogą zamówić wejściówki na stronie www.18na18pl. Na tej stronie jest również dostępny program festiwalu, opisy filmów oraz kalendarz projekcji.


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć