Noc dla Afryki ’2012 - ZAPROSZENIE

19. października odbędzie się w Warszawie V edycja "Nocy dla Afryki" - imprezy organizowanej przez Polską Zieloną Sieć.

Podczas tego wydarzenia, odbywającego się z okazji Światowego Dnia Walki z Ubóstwem promujemy wartości i zachowania odrzucające stereotypy dotyczące bezradności i stagnacji krajów Afryki. Mówimy o trudnościach, z jakimi borykają się mieszkańcy Afryki, ale też o ich ścieżkach rozwoju.

W jakim stopniu nasze życie zależy od rozwoju Afryki?
Przyjdź przekonać się, jak działają zależności globalne.

Data: 19.10.2012 [piątek]
Start: 18:00
Miejsce: Warszawa, Znajomi Znajomych, ul. Wilcza 58a
Wstęp wolny!


Pokażemy filmy, wystawy, porozmawiamy z ekspertami, rozstrzygniemy konkurs fotograficzny (głosowanie na nagrodę publiczności trwa), a na koniec będziemy ratować warszawski Afrobeat.
Dołącz do nas na facebook’u.

Program wydarzenia 18:00-22:00:
18: 00 - wykład filmowy “Bohater kongijskich lasów” Corneille Ewango, przyrodnika, laureata nagrody Goldmana z 2005 r. Film pokazuje dramatyczną walkę o kurczącą się bioróżnorodność w Kongo owładniętym wojną domową.

18: 35 - „Era Miedzi”, reż. Ivo Bystřičan, 2010 Film opowiadający o tym, w jaki sposób wydobycie miedzi w Zambii przez zagraniczne firmy wspierane publicznymi środkami międzynarodowych instytucji finansowych niweczą wysiłki mieszkańców tego kraju w walce z ubóstwem.

19: 35 - “Afrykańskie surowce - rozwój Północy kontra rozwój Południa”

20: 35 - „Cena ropy”, reż. Luca Tomassini, 2012 Film przedstawia negatywny wpływ wydobycia ropy naftowej w Nigerii na lokalne społeczności i środowisko, a także pokazuje, w jaki sposób możemy kształtować politykę Unii Europejskiej, by niwelować szkodliwy wpływ europejskich inwestycji w krajach najbiedniejszych. Dowiemy się kto tak naprawdę płaci za wydobycie paliw w Afryce i bezpieczeństwo energetyczne Europy.

21: 00 - ogłoszenie wyników konkursu foto „Zmiany klimatu dotykają najbiedniejszych” (jury – Janina Ochojska, Anna Roggenbuck, Adam Wajrak)

21: 30 – „Europejskie poszukiwania energii – to chyba jakiś żart” kreskówka CEE Bankwatch Network i Polskiej Zielonej Sieci

22:00 - Uratujmy Afrobeat w Warszawie zagrają : Flaq, Dj Rafallu,WtymSęk


Imprezie towarzyszyć będą:

W tym roku Noc dla Afryki organizowana jest w ramach realizacji projektu: „Rozwój Północy kontra rozwój Południa - kampania informująca o współzależnościach między wyborami Globalnej Północy, a rozwojem Globalnego Południa”
Wyświetl większą mapę

Wydarzenie jest współfinansowane w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć