Noc dla Afryki 2010

Byłeś już albo byłaś w Afryce? Wiesz już o niej dużo? Nic nie wiesz? Działasz w organizacji pomocowej? Nie znosisz organizacji pomocowych Przyjdź na NOC DLA AFRYKI, będziesz usatysfakcjonowany – dyskusją, muzyką, filmami – a może wygrasz w loterii książkę!

Po raz trzeci w Warszawie cykliczne wydarzenie NOC DLA AFRYKI z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem. Ubóstwo w Afryce jest wciąż naczelnym motywem w rozumieniu tego kontynentu — dobrze, że o nim pamiętamy, bo to ubóstwo jest naszym rażącym zaniedbaniem i wielką globalną niesprawiedliwością. Niemniej jednotorowe rozumienie tego ogromnego kontynentu — kolebki wielu kultur — nie pomaga jego mieszkańcom w budowaniu partnerstwa i warunków do bardziej sprawiedliwego rozwoju.

W sobotę, 16 października Afryka mówi w Warszawie za siebie i o sobie. Filmy, książki, odczyty, dyskusje, loteria, mnóstwo świetnej muzyki – Polska Zielona Sieć zaprasza do Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat od godziny 18:00!

PROGRAM NOCY DLA AFRYKI

18:00 – 21:30 [sala kinowa/dyskusyjna]

CYKLE DYSKUSYJNE

"nie ma jednego kraju afryka"

"współpraca dla rozwoju afryki"

21:30 [sala główna]

KONCERT

DJOLOF-MAN — w składzie: Pako Sarr, Mamadou Diouf, Mohamed MBow

23:30
dj’s set: aFrykasy SunSystem - Grajek Krawiec, Senhor Efebo, Wojtek Sobura / Dynamiczny koktajl organicznej muzyki Afro, Brasil, Reggae

INNE ATRAKCJE

LOTERIA — Do wygrania najnowsze książki P.Singera The Life You Can Save. Acting Now to End World Poverty

WYSTAWA ZDJĘĆ

Kontakt ws. Nocy dla Afyki — Dominik Paszkiewicz 608 059 999
Informacje dla mediów — Kasia Zegadło 697 185 614 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć