Nestlé przyczynia się do zagłady orangutanów

Greenpeace opublikował 17 marca br. raport, z którego wynika, że jeden z największych na świecie producentów produktów spożywczych, firma Nestlé, przyczynia się do destrukcji lasów deszczowych Indonezji, co grozi wymarciem żyjących tam orangutanów. Dzieje się tak, w wyniku rabunkowej wycinki drzew pod uprawę palm olejowych. Olej palmowy z niej pozyskiwany jest jednym z głównych składników m.in. batona KitKat.

Więcej informacji: Nestlé przyczynia się do zagłady orangutanów

Czas na przewę?


Komentarze (zapraszamy do dyskusji):

Andżelika Huston / 29 czerwca 2010

Działający w sztabie Bronisława Komorowskiego poseł Michał Marcinkiewicz martwi się: - Tego typu aktywność nie pomaga, bo wywołuje złe emocje. Nie można wykorzystywać ludzkiej tragedii, nie można w polityce wykorzystywać nieszczęścia ludzi, których zalała woda i którzy stracili dorobek całego życia.

Obaj parlamentarzyści podkreślają, że w rozpowszechnianie tego typu "żartów" wyborczych nie powinni angażować się parlamentarzyści, osoby publiczne.

O wyborczym zaangażowaniu poseł Zaremby słyszeli także politycy PiS. Szczeciński poseł tej partii Joachim Brudziński jest zażenowany zachowaniem szczecińskiej parlamentarzystki.

- Bardzo lubię panią poseł Renatę Zarembę - zaznaczył na wstępie. - Ten wpis jest jednak bardzo nieudany. To dowód, że poseł Zaremba nie powinna zajmować się polityką.

Szef szczecińskiego PiS Leszek Dobrzyński widzi sprawę tak: - Platforma wierzy w moce nadprzyrodzone, ucieka się do pomocy sił tajemnych. Ten wpis na pewno pani poseł przyniesie rozgłos.


Dodaj komentarz — zapraszamy do dyskusji!

 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć