Negocjacje ONZ w Bonn

Negocjacje ONZ w Bonn (1 – 12 czerwca 2009) odbywają się w kontekście globalnego kryzysu klimatycznego. Jego skutki są coraz boleśniej odczuwalne przez najbardziej wrażliwe społeczności świata. Już dziś zmiany klimatyczne zagrażają egzystencji milionów ludzi w krajach rozwijających się. Powodem tego są coraz mniejsze plony, częstsze i silniejsze ekstremalne zjawiska pogodowe, jak np. susze czy burze, czy podnoszący się poziom mórz. Ten ostatni czynnik zagraża całym narodom zamieszkującym nisko położone tereny nadbrzeżne.

Dowiedz się więcej - przeczytaj zamieszczony poniżej dokument, który przygotowaliśmy w związku odbywającą się w Bonn konferencją.

Materiał powstał we współpracy z Oxfam Germany, naszym partnerem projekcie "Dla klimatu = przeciw ubóstwu", na podst. tekstu: Na podst. tekstu: “UN Climate Negotiations in Bonn 1-12 June 2009 - Background Briefing” autorstwa J.Kowalzig.

Dokument zamieszamy za pomocą narzędzia Issue, które umożliwia wygodne czytanie, także na pełnym ekranie, po kliknięciu w podgląd dokumentu.

Poniżej także dokument w wersji PDF.

Dokumenty do pobrania: 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć