Nabór na warsztat zaangażowanego graffiti

Jeśli macie zdolności manualne, interesuje Was sztuka, bliskie są Wam kwestie społecznej sprawiedliwości, praw człowieka oraz tego, co nasze myślenie, codzienne wybory oznaczają nie tylko dla uchodźców, ale mieszkańców Globalnego Południa w ogóle, to mamy jeszcze wolne miejsca na bezpłatny warsztat graffiti!

Bezpłatny warsztat graffiti dla osób od 16 lat, z Darkiem Paczkowskim, niepisanym guru zaangażowanego polskiego street artu. Szczecin, od 09.10.2015 do 15.10. 2015. Zapisy do 25 września na adres mail: warsztatgraffiti@gmail.com

Poniżej zamieszczamy szczegółowy program jazdy, w załącznikach znajdziecie regulamin, formularz zgłoszenia, który należy wysłać na adres: warsztatgraffiti@gmail.com

Zachęcamy!

Program warsztatów

9 października (piątek), Akademia Sztuki w Szczecinie. Otwarty dla wszystkich zainteresowanych i obowiązkowy dla uczestników cykl wystąpień na temat:

Katarzyna Zegadło, Ola Antonowicz, Polska Zielona Sieć oraz dr Aleksandra Łukaszewicz Alcaraz, Akademia Sztuki w Szczecinie.

10 października (sobota) Berlin’s calling

Berlin, godz. 10 rano, Street Art. Workshop (czas trwania: 3,5- 4 godz);

UWAGA: Koszt przejazdu i uczestnictwa w wycieczce (ok.80zł) jest zwracany uczestnikom w ostatnim dniu warsztatów.

Berlińscy przewodnicy wprowadzą Was w świat graffiti w jednej z najbardziej znanych stolic sztuki ulicy. Tego dnia poznacie historię graffiti , zobaczycie dzieła ponad 50 lokalnych i międzynarodowych artystów, zgłębicie niepisane zasady i kodeks postępowania graficiarzy, przekonacie się czym jest aktywizm i stworzycie własne graffiti. Więcej: http://alternativeberlin.com/berlin...

od 13 do 15 października, idziemy w miasto

Poznawanie technik i tworzenie własnych murali pod okiem Darka Paczkowskiego, najpierw w OFF Marinie, a następnie w przestrzeni miejskiej w Szczecinie.

16 października, Impreza Global Justice Night,

Impreza tematyczna, w trakcie której pokaz zdjęć z warsztatów oraz Waszych murali; do tego film i nocny set djski. Uczestnictwo w imprezie nie jest obowiązkowe, ale będzie nam miło jeśli tego dnia spotkamy się po raz kolejny, żeby razem potańczyć.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia zmian w programie warsztatów.

Partnerami projektu są: Akademia Sztuki w Szczecinie, OFF Marina, Wspólnota Mieszkaniowa "Wspólny Dom".

Warsztaty finansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Demokratyzacja energii na rzecz rozwoju i sprawiedliwych relacji energetycznych Unii z innymi państwami."

Dokumenty do pobrania:


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć