zaproszenie na NOC DLA AFRYKI 2009

Czy Afryka może wyżywić się sama? Dlaczego eksport europejskich towarów pogłębia ubóstwo na świecie? Jak wygląda dziś sytuacja żywnościowa w Gwinei?

Serdecznie zapraszamy na „Noc Dla Afryki”, cykliczne wydarzenie organizowane przez Polską Zieloną Sieć, w ramach programu Akcja dla Globalnego Południa. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się zachować cykliczność wydarzenia i że nasi partnerzy Polska Akcja Humanitarna, Francuski Komitet Solidarności Międzynarodowej i Instytut Globalnej Odpowiedzialności są z nami!!!

Wydarzenie ma na celu propagowanie wiedzy o trudnościach, z jakimi borykają się mieszkańcy Afryki, możliwościach współpracy i roli Polski we wspieraniu rozwoju lokalnego w krajach afrykańskich. Wątkiem przewodnim „Nocy Dla Afryki” będzie temat suwerenności żywnościowej, rozwój rolnictwa rodzinnego, jako propozycji rozwiązywania pogłębiającego się wraz z kryzysem gospodarczym i żywnościowym, problemu głodu.

Gdzie: Warszawa, Klub Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22)

Kiedy: 18 października (niedziela), start godz. 17:00

W programie:

17:00 - [*pokaz 2 filmów*]: „Europa eksportuje, Afryka cierpi”, „Głód rolników – wynik celowych działań”. Krótkie wprowadzenie w tematykę suwerenności żywnościowej na konkretnych przykładach.

18:30 - [*dyskusja ze specjalnymi gośćmi z Gwinei, Francji i Polski*]

Próba odpowiedzi na pytanie „Czy Afryka może wyżywić się sama?” i jaką w tym rolę mają do odegrania Polska i inne kraje zachodnie. Wśród gości m.in.: Foulematou Camara, przewodnicząca związku stowarzyszeń rolników (Gwinea) oraz Boubacar Biro Barry, przedstawiciel narodowej konfederacji pracowników oraz związku handlowców (Gwinea). Więcej o bieżącej sytuacji w Gwinei

20:30 - [*koncert z udziałem Roberta Brylewskiego, Pawła Kelnera*] i zaproszonych gości oraz zespołu Krejzi Lokomotiv.

Za pomocą [*tworzonego w trakcie imprezy filmu*], uczestnicy będą mieli okazję przekazać ministrowi spraw zagranicznych swoje zdanie na temat polskiej pomocy rozwojowej. Będzie można również zapoznać się z działaniami polskich organizacji (PAH PZS) w Afryce.

Tegoroczna „Noc Dla Afryki” wpisuje się w cykl wydarzeń przygotowanych przez Polską Zieloną Sieć, Polską Akcję Humanitarną, Amnesty International, Instytut Globalnej Odpowiedzialności, ATD Czwarty Świat i inne organizacje pozarządowe w związku z obchodami 17 października - Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem.

Wasza obecność to znak, że mamy szansę wygrać walkę z ubóstwem!

Zapraszamy!

Organizator: Polska Zielona Sieć, program Akcja dla Globalnego Południa

Wsparcie finansowe: Fondation de France, Ambasada Francji

Współpraca: Polska Akcja Humanitarna, Francuski Komitet Solidarności Międzynarodowej, Instytut Globalnej Odpowiedzialności

Wspomnienia zeszłorocznej Nocy dla Afryki 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć