Muzycy jednoczą Kiberę dzięki polskiej pomocy - jak pomogliśmy stworzyć hit w Kenii [MP3]

W ramach naszej współpracy z kenijską organizacją Amani Kibera i raperem Octopizzo, powstała propokojowa piosenka, która może stać się przebojem tego roku w Kenii, a jeśli dobrze pójdzie to też w Polsce. "Zii" to piosenka, której celem jest zjednoczenie Kibery i całej Kenii przed tegorocznymi wyborami.

Główym autorem jest Octopizzo, najbardziej popularny raper w Nairobi. Zaprosił do współpracy też innych muzyków, dziewczyny i chłopaków. Octopizzo, Blackseed, Pizzo Dizzo i Angelera - wszyscy pochodzą z Kibery. I razem nagrali przebój z pokojowym przesłaniem, który ma jednoczyć Kiberę i całą Kenię przed planowanymi na sierpień tego roku wyborami.

Wybory w Kenii dotąd wiązały się z przemocą i zamieszkami. Kampanie wyborcze trwają już od zeszłego roku i wielu polityków próbuje wykorzystać napięcia między poszczególnymi plemionami na swoją korzyść, wzmacniając w ten sposób konflikty. Muzycy, którzy stworzyli ten kawałek sami pochodzą z różnych plemion, ale współpraca i pokój daje im możliwość rozwoju. Takie przesłanie też chcą szerzyć, używając hasła Kibera United. Piosenka skierowana jest głównie do młodych ludzi, którzy zbyt często w Kenii stają się narzędziami w rękach polityków, wpadając w pułapkę przemocy i konfliktów.

Piosenki nie ma jeszcze na YouTube, jest do obejrzenia tylko w poniższym linku, ale można ją też ściągnąć za darmo na Soundcloud Octopizzo.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZOBACZYĆ TELEDYSK


Piosenka powstała w ramach projektu Polskiej Zielonej Sieci pt. „Kibera dla pokoju i rozwoju – budowanie kompetencji zawodowych nauczycieli, trenerów sportowych i liderów działań propokojowych oraz rozwój lokalnej przedsiębiorczości prowadzonej przez kobiety w Kiberze”, dzięki wsparciu finansowemu programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w 2016 r. 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć