Monitoring realizacji Milenijnych Celów Rozwoju

Polecamy zapoznanie się z uruchomioną 1-go listopada, w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, stroną internetowa MDG Monitor śledzącą postępy realizacji Milenijnych Celów Rozwoju.

Na stronie www.mdgmonitor.org znaleźć można aktualne i kompletne informacje dotyczące Milenijnych Celów Rozwoju (Millenium Development Golas), które umożliwiają monitowanie stanu realizacji Celów w poszczególnych krajach na świecie. Partnerem projektu jest operator wyszukiwarki Google, który udostępnił ponad 300 milionom użytkowników aplikacji Google Earth dodatkową nakładkę ze skróconą wersją zawartości MDG Monitor.

W czwartek, uroczystego otwarcia MDG Monitor dokonali Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon, Administrator UNDP Kemal Dervis oraz przedstawiciele Google i Cisco.

MDG Monitor jest projektem UNDP, który powstał przy współpracy z różnymi agendami ONZ. Twórcy strony mają nadzieję, że już wkrótce strona www.mdgmonitor.org stanie się wiarygodnym i często odwiedzanym źródłem informacji na temat statusu działań mających na celu walkę z ubóstwem i na świecie i realizację Milenijnych Celów Rozwoju.

Na podstawie: Kreczmanska M., Monitoring realizacji Milenijnych Celów Rozwoju, UNDP Polska (http://www.undp.org.pl/rozwoj/aktua...).


Galeria:

 
 
 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć