Minispółdzielnie kobiet - produkcja batiku 2008

W roku 2006 dzięki współpracy z Friends of the Earth Ghana po raz pierwszy przeprowadziliśmy szkolenia na temat tradycyjnego zdobienia materiałów metodą batiku i tie-and-dye. Rok później dzięki imprezie charytatywnej i wpływom z 1% zakupiliśmy dla Tafi Mador maszyny do szycia, w ten sposób inicjując tworzenie minispółdzielni kobiet produkujących rzeczy z batiku.

Obecnie w Tafi Mador jak i Vakpo-Todzi prowadzimy warsztaty z szycia obrusów, toreb i zasłon. Produkty te trafią na rynek lokalny i – dzięki wsparciu współpracujących z nami projektantów mody –mamy nadzieję już w tym roku dotrą również do Polski.

Docelowo przeszkolone grupy kobiet tworzyć będą wyspecjalizowaną minispółdzielnie z odrębnym kontem bankowym, warsztatem pracy i specjalistą do spraw marketingu oraz sprzedaży.

Działanie realizowane w ramach środków własnych i Programu Polskiej Pomocy 2008. Osoby chcące wesprzeć finansowo tą inicjatywę proszone są o kontakt z Aleksandrą Antonowicz – ola(at)globalnepoludnie.pl 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć