Marsz dla klimatu 06.12.2008

Dziesiątki formalnych i nieformalnych organizacji wzięły udział w Marszu dla klimatu, który miał miejsce w Poznaniu w Mikołajki 6 grudnia 2008 roku.

Powinny zostać podjęte natychmiastowe działania w celu wsparcia biednych społeczności, które najbardziej cierpią z powodu zmian klimatycznych

Oxfam i Polska Zielona Sieć zaznaczyły swoją obecność na marszu. 20 hiszpańskich wolontariuszy wraz ze spontanicznie zaproszonymi uczestnikami marszu z Polski, Niemiec niosło klimatycznego potwora, który był jednym z najbardziej kolorowych i zauważalnych elementów manifestacji.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji:

Nietrudno się domyślić jakie postulaty miał za zadanie przekazać marsz. Młodzi lub/i wrażliwi uczestnicy marszu wiedzą, że bez natychmiastowych działań przyszłość Ziemi jest zagrożona.

I tak jak tego rodzaju poczucie jest oparte na intuicji i wrażliwości młodych ludzi (czego nie należy lekceważyć), tak wiadomość, którą niosły w marszu Oxfam i PZS jest oparta na doświadczeniu w terenie. Pracownicy Oxfamu pracując w ponad 100 krajach, mają coraz więcej praktycznych i niezaprzeczalnych przykładów na to, że zmiany klimatyczne są coraz bardziej poważne i czynią życie biednych mieszkańców Ziemi coraz trudniejszym. 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć