Marsz "Koniec z głodem" - Warszawa 7 czerwca

Tegoroczny marsz „Walk the World. Koniec z głodem” odbędzie się w niedzielę 7 czerwca w Warszawie.

Marsz, organizowany jest pod auspicjami World Food Programme (agendy ONZ ds. wyżywienia), wyruszy w Warszawie o godz. 11.00 z ul. Nowy Świat przy Rondzie De Gaulle’a.

Po dotarciu do Placu Zamkowego wszyscy będą mogli podpisać się na specjalnych tablicach – za każdy podpis organizatorzy marszu, TNT i Unilever, przekażą kwotę na szkolny posiłek afrykańskiego dziecka. Wszystkie zebrane podczas wydarzenia fundusze przekazane zostaną na Program Żywienia Szkolnego WFP.

Dlaczego WFP organizuje marsz?

Chcemy podkreślić, że głód nadal, na progu XXI wieku, jest największą klęską humanitarną: dotyka blisko 1 miliard ludzi. W wyniku niedożywienia lub chorób z nim związanych co 6 sekund umiera dziecko.

40 sekund na solarium = całodzienny posiłek dla dziecka

Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy!

Pokażmy, że nie jesteśmy obojętni na cierpienie i że chcemy pomóc! Wystarczy tak niewiele… Czy wiesz, że zaledwie 80 groszy potrzeba, by zapewnić dziecku całodniowy posiłek? A 80 groszy to dla nas 40 sekund w solarium, 4 paczki zapałek, 2 łyki kawy w kawiarni, 1/30 biletu do kina, 2 papierosy... Wniosek jest jeden: stać nas, by pomóc!

Jednym z punktów marszu będzie zbieranie podpisów solidarności z głodującymi: za każdy z nich organizatorzy ufundują całodzienny posiłek dla dziecka w ramach Programu Żywienia Szkolnego WFP.

Chcę „coś” zrobić

Jeżeli tak, pomóż nam! Zgłoś się do komitetu organizacyjnego „Walk the World”. Będziemy potrzebować wolontariuszy do drobnych prac organizacyjnych przed marszem i podczas marszu.

Pracy nie zabraknie dla nikogo, a w zamian otrzymasz nie tylko satysfakcję z udzielenia bezinteresownej pomocy, ale i możliwość poznania wielu wspaniałych ludzi, zaangażowanych w pomoc potrzebującym.

Prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 022 570 61 32

Marsze na całym świecie

Marsze „Walk the World” odbędą się jednocześnie w ponad 80 krajach. Projekt odbywa się pod egidą ONZ - Światowego Programu Żywnościowego (World Food Programme), zarządzającego pomocą żywnościową w czasie wojen i kataklizmów oraz przeciwdziałającego procesowi długotrwałego głodu.

Informacje ze strony: Koniec z Głodem. Na tej stronie także wiecej informacji o marszu.


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć