Lunch & Learn - wiosenne warsztaty dla studentów o Celach Zrównoważonego Rozwoju [ZDJĘCIA]

W tym roku rozpoczęliśmy nową formułę spotkań ze studentami pod nazwą Lunch & Learn, czyli jedz i ucz się. Nie ma lepszego sposobu na edukację niż zadbanie o to, żeby była przyjemnością. W maju i czerwcu wraz z naszymi partnerami z innych miast organizujemy warsztaty na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Warsztaty dla studentów Lunch & Learn nt. Celów Zrównoważonego Rozwoju prowadzone są na podstawie naszego scenariusza zajęć, który można bezpłatnie pobrać i wykorzystać w dowolny sposób. Zachęcamy wykładowców akademickich do inspirowania się tą pomocą dydaktyczną w pracy ze studentami, a także nauczycieli szkół średnich w pracy ze starszą młodzieżą.

Kalendarz spotkań:

Pierwszy z warsztatów odbył się 27 marca 2017 r. w Szczecinie. Studenci podeszli do zajęć z dużym zainteresowaniem i szczególnie chwalili przyjazną i otwartą atmosferę, która sprawiła, że mogli wyrażać bez skrępowania wszystkie swoje przemyślenia, pytania oraz obawy. Wypowiedź uczestniczki warsztatów z anonimowej ankiety:

Bardzo przyjemne zajęcia. Spędziłam 3 godziny w ciekawy sposób i nie mam uczucia, że zmarnowałam czas. Z chęcią wzięłabym udział w kolejnych tego typu warsztatach.

Poniżej można przeglądać zdjęcia z przeprowadzonych warsztatów:

Lunch & Learn -  warsztaty dla studentów o Celach Zrównoważonego Rozwoju


Partnerzy Polskiej Zielonej Sieci w poszczególnych miastach:
Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” (Łódź),
Stowarzyszenie “EKOSKOP” (Rzeszów),
Towarzystwo dla Natury i Człowieka (Lublin),
Fundacja EkoRozwoju (Wrocław).

Kampania Polskiej Zielonej Sieci “Rozwój? Nie szkodzi. Kampania edukacyjna na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju skierowana do młodzieży, studentów i osób dorosłych.” współfinansowana jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Kampania jest częścią 3-letniego przedsięwzięcia „Sprawdzamy Inwestycje dla Rozwoju“, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć