Konkurs fotograficzny – energia dla Europejczyków w przyszłości!

Counter Balance – europejska sieć organizacji monitorujących m.in. inwestycje energetyczne wspierane przez publiczne instytucje finansowe, której członkiem jest CEE Bankwatch Network i Polska Zielona Sieć – otwiera konkurs fotograficzny na zdjęcie obrazujące energetyczną przyszłość Europy.

Skąd Europa będzie czerpać energię w 2050r.? Czy Europejczycy będą potrzebować coraz mniej energii, czy też zaczną jej używać więcej niż kiedykolwiek? Na te pytania możemy odpowiedzieć patrząc na inwestycje energetyczne, jakie buduje Europa dzisiaj. Import energii od europejskich sąsiadów, czy pompowanie ropy z odległych zakątków świata jest tak samo możliwe jak wykorzystanie lokalnej energii z wiatru, czy ocieplone i efektywne energetycznie budynki.

Jaka Twoim zdaniem powinna być energetyczna przyszłość Europy? Kto za jej produkcję powinien płacić? Sektor prywatny, rządy czy może obywatele inwestując w prywatne rozproszone źródła energii? Jaka powinna być rola banków publicznych w zapewnianiu źródeł energii w przyszłości?

Bazą konkursu są materiały informacyjne pokazujące, gdzie publiczne pieniądze mogą przyczynić się do długofalowych korzyści dla ludzi i planety w inwestowaniu w bezpieczeństwo energetyczne Europejczyków. W kilku folderach pokazujemy, jak uwolnić się od paliw kopalnych i nadal korzystać z energii, demaskujemy mity o problemach z odnawialnymi źródłami energii i tłumaczymy jak można osiągać bezpieczeństwo energetyczne bez szkód dla przyszłych pokoleń. Chcemy znać również Twoją perspektywę! Weź udział w konkursie i pokaż ją nam! Przyślij zdjęcie ukazujące przyszłość Europy, jeśli chodzi o źródła energii i wygraj nagrodę! Najlepsze zdjęcia zostaną pokazane na wystawie w Brukseli. Konkurs trwa do 22 września 2013r.

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Konkurs przeprowadzany w całej Europie w j.angielskim - więcej informacji tutaj

Materiały informacyjne w j.angielskim

Konkurs jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej (the European Union and the The Education, Audiovisual and Culture Executive Agency).

Dokumenty do pobrania:


 
Nasi Partnerzy Amani Kibera Instytut Globalnej Odpowiedzialności Counter Balance Polska Akcja Humanitarna Grupa Zagranica Bankwatch Network Polska Zielona Sieć